banner417
banner425
13 Aralık 2014 Cumartesi 12:47
39 Okunma
Anamur’da Pempe Aslında Siyahtır Tiyatrosu Sahnelendi
banner416
Anamur Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve İstanbul Balans Tiyatrosu tarafından sahnelenen ’Pembe Aslında Siyahtır’ adlı madde bağımlılığını konu alan tiyatro gösterisi Anamur’da 4 seans şeklinde sahnelendi.

Kaplan Düğün Salonunda gerçekleştirilen tiyatro gösterisinin 1,2 ve 3. seansları öğrencilere 4. seans ise yetişkinlere yönelik yapıldı. İlk 3 seansa Anamur genelinden bin 706 öğrenci katıldı. Öğrencilere madde bağımlılığının kötü yanlarının gösterildiği gündüz programının ardından akşam da yetişkinlere yönelik oyun sahnelendi. Yaklaşık 45 dakika süren tiyatro gösterisinin ardından oyuncular Ömür Akkan, Yaşar Aydınlıoğlu, Gül Kahyaoğlu, Esenay Kılıç, Arda Artun Konak ve Güney Ayhan’a Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Garnizon Komutanı Albay Fatih Soysal tarafından plaket ve çiçek verildi.

Plaket merasiminin ardından bir konuşma yapan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, "Öncelikle etkinliğimize gelen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Önemli olan gerekli mesajı gençlerimiz ve vatandaşlarımızın almasıdır. Geçen bir mesaj yayınladık ve dışarıdan gelen, yabancı insanları Anamurumuzda istemediğimizi söylemiştik. Allah’a şükür ki bölgemizde terör olayları yok ama dışarıdan gelen herkes bu zararlı maddeyi buraya sokabilir. Biz belediye olarak gerekli önlemleri alıyoruz ve almaya devam ediyoruz. Mücadele sadece emniyetle, jandarmayla olmaz, bu işin sosyal boyuttaki mücadelesini belediye olarak yürütüyoruz. Bu tiyatro etkinliğini de izlerken kendimi gözden geçirdim, kendi ailemi düşündüm, bizim de çocuklarımız var, onlara yeterince ilgi gösterebiliyor muyuz? Biz elimizden geleni yapacağız. Çocuklarımızı koruyacağız. Anamur’umuzu koruyacağız” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426