banner417
banner444
04 Kasım 2014 Salı 16:08
19 Okunma
Başkan Kocamaz: “ilçelere Asıl Hizmetler 2015’te Başlayacak”
banner416
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 2014 yılı bütçesine merkez dışındaki ilçeler için bütçe konmamasına rağmen ilçe, belde ve köylere ellerinden geldiğince hizmet götürmeye çalıştıklarını belirterek, “asıl hizmetler ve yatırımlar, 2015 yılı Ocak ayı itibarı ile başlayacak. Çünkü bu ilçelerimize yapılacak hizmetler için 2015 yılı bütçesine gerekli ödeneği koyduk” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, yazılı bir açıklama yaparak, 4 merkez ilçe dışında, Mersin’in diğer 9 ilçesine bağlı belde ve köy yollarında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kocamaz, “Bu ilçelerimizden sorumlu olan koordinatör arkadaşlarımızın verdiği rapor doğrultusunda, hizmete ihtiyacı olan yerler tespit ediliyor ve hangi hizmet gerekiyorsa, aciliyet durumuna göre ekipler o yerleşim alanına sevk ediliyor. 2014 yılı bütçesine merkez dışındaki ilçelere hizmet amacıyla para konulmamış. Ancak biz yine de hizmete ihtiyacı olan bölgelere elimizden geldiğince hizmet götürüyoruz. Ancak asıl hizmetler ve yatırımlar, 2015 yılı Ocak ayı itibarı ile başlayacak. Çünkü bu ilçelerimize yapılacak hizmetler için 2015 yılı bütçesine gerekli ödeneği koyduk” dedi.

Bu hafta başından itibaren Mut ilçesine bağlı Göksu Mahallesi’nde, arazi yollarına toplam 7 kilometre malzemeli bakım çalışması yapıldığını kaydeden Kocamaz, “Yine Mut ilçemize bağlı Hacıilyaslı, Esenler ve Göksu Mahallelerindeki yolların sıkıştırma çalışması devam etmektedir. Bu yolların 5 kilometrelik kısmı sıkıştırıldı, 4 kilometrelik kısmın sıkıştırması devam ediyor ve 3 kilometrelik kısmına da asfalt döküldü” ifadelerini kullandı.

Bütün bu çalışmaları belli bir program dahilinde yaptıklarını da dile getiren Kocamaz, şöyle devam etti: ”Geniş bir coğrafi alana sahip olan Mersin’de, bütün yerlere aynı anda hizmet götürmemiz imkansız. Yaptığımız program dahilinde şehrimizin en ücra köşesine kadar çalışmalarımızı yapacağız. Mersin’in bütün köyleri her anlamda hizmete doyacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426