Erdemli’deki Parklar Kış Bakımında

Mersin’in Erdemli Belediyesi, park ve yeşil alanlardaki ağaç ve bitkilerin kışlık bakımlarını yapmaya başladı.Erdemli Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmaların yoğun...

Erdemli’deki Parklar Kış Bakımında

banner390
Mersin’in Erdemli Belediyesi, park ve yeşil alanlardaki ağaç ve bitkilerin kışlık bakımlarını yapmaya başladı.

Erdemli Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmaların yoğun şekilde sürdüğü, yol kenarlarında bulunan yabani otların da temizlendiği bildirildi. Bahar ve yaz aylarında ağaçların daha sağlıklı büyüyebilmesi ve gelişebilmesi adına bu zamanlarda bu çalışmaların yapıldığı kaydedilen açıklamada, bu sayede ağaç ve bitkilerin daha canlı ve gür olacağı ifade edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, amaçlarının Erdemli’nin hem görsel hem de fiziki olarak gelişmesi, büyümesi ve güzelleşmesi olduğunu belirtti. Sadece budama çalışmaları değil, birçok alanda eş zamanlı olarak yeşillendirme faaliyetlerinin sürdüğünü dile getiren Tollu, Erdemli’nin son yıllarda çok önemli bir yeşillendirme atağına kalktığını ifade etti. Son 5 yıl içerisinde orta refüjlerin örnek bir hale geldiğine dikkat çeken Tollu, Erdemli’de şu anda 14 park olduğunu, yeni parkların yapımının da devam ettiğini ifade etti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.