Mersin Kenti Edebiyat Ödülü Şair Metin Cengiz’in Oldu

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen ‘Mersin Kenti Edebiyat Ödül Töreni’ne katıldı. Bu yıl ödül şair Metin Cengiz’in oldu.MTSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen...

Mersin Kenti Edebiyat Ödülü Şair Metin Cengiz’in Oldu

banner390
Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen ‘Mersin Kenti Edebiyat Ödül Töreni’ne katıldı. Bu yıl ödül şair Metin Cengiz’in oldu.

MTSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ödül töreninde Vali Çakacak’ın yanı sıra Mersin Milletvekili Vahap Seçer, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, yazarlar, şairler ve Mersinli sanatseverler de hazır bulundu. Bu yıl edebiyat ödülüne şair Metin Cengiz layık görülürken, Cengiz ödülünü Vali Çakacak’ın elinden aldı. Cengiz’e ödülünü verirken bir konuşma yapan Çakacak, edebiyatın herkesin yapabileceği bir iş olmadığını belirterek, “Edebiyat, gönülde yaşanan sevinçlerin, üzüntülerin, elemlerin, kederlerin, suskunlukların ve fırtınaların gönülden kâğıda ve kelimelere döküldüğü bir sanattır. Bu itibarla bu ödülün de son derece anlamlı olduğunu düşünüyor ve Metin Bey’i bu başarısından dolayı tebrik ediyorum” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.