banner417
banner444
15 Aralık 2014 Pazartesi 16:44
31 Okunma
Metab Toplantısı Yapıldı
banner416
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin’in tarihi ve turizm değerlerini dünyaya en iyi şeklide tanıtmak için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını bildirdi.

Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (METAB) Aralık ayı toplantısı Aydıncık ilçesinde yapıldı. METAB ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Mersin’in tarihi ve turizm bölgeleri için yapılacak olan çalışmalar masaya yatırıldı.

Toplantıda bir açıklama yapan Kocamaz, Erdemli ilçesine bağlı Kızkalesi’ndeki tarihi kalenin aydınlatılması çalışmalarının Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne devrinin tamamlandığını ve önümüzdeki süreçte devir tesliminin yapılacağını dile getirdi. Mersin’deki tarihi yerlerin restorasyonu ile ilgili gerekli desteğin de verileceğini vurgulayan Kocamaz, konuyla ilgili gerekli çalışmaların ve projelerin başlayacağını ifade etti.

Ocak ayında İstanbul’da gerçekleşecek olan dünyanın 5. büyük turizm fuarı konumuna sahip olan EMITT Fuarı’nın ön çalışmalarının da değerlendirildiği toplantıda Başkan Kocamaz, Mersin’in tarihi ve turizm değerlerini dünyaya en iyi şeklide tanıtmak için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını kaydetti.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426