banner417
banner425
13 Kasım 2014 Perşembe 09:30
42 Okunma
Mtso, Yeni Nakliyeciler Sitesi İçin Harekete Geçti
banner416
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, modern altyapısı ile TIR garajı ve antrepoların olduğu bir nakliyeciler sitesini hayata geçirmek istediklerini belirterek, yeni yerin belirlenmesi konusunda Mersin Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerinin sürdüğünü bildirdi.

MTSO Başkanı Aşut, Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Maya ile birlikte Mersin Nakliyeciler Sitesi’ni ziyaret ederek, nakliye esnafı ile bir araya geldi. Esnafın sıkıntılarını dinleyen Aşut’a, yaşadıkları sorunları anlatan Mersin Nakliyeciler Derneği Başkanı İlyas Yazırlıoğlu, sorunların çözümü için MTSO’dan destek istedi.

Ziyarette, yeni bir nakliyeciler sitesi yapmak istediklerini dile getiren Aşut, “Büyükşehir Belediyesi ile yeni yer konusunu görüşüyoruz. İki organizenin ortasında, sanayi tesisleri üzerinde ve direk otoban bağlantısı olan bir yer olsun istiyoruz. Sizlere uygun, modern altyapısı ile TIR garajı ve antrepoların olduğu bir nakliyeciler sitesini hayata geçirmek istiyoruz. Yer belli olduktan sonra taşınma işleri ve kiralar için gerekli düzenlemeleri de çözeriz. Ama öncelikli konu nerede ve nasıl olacağıdır. Şehrin içinde olması trafik açısından sorun yaratacaktır. Yatırım yaparken planlı davranmak zorundayız. Şu an için olmasa bile şehrin ve sizlerin geleceği adına şehir merkezinin dışında olması daha uygun olacaktır” dedi.

aştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile birlikte belge sorunu için de ayrıca çalıştıklarını kaydeden Aşut, “Gerekli düzenlemelerin en kısa zamanda yapılacağını ve bu sorunun çözüleceğini düşünüyorum. Bununla beraber Ulaştırma Bakanlığı sektörü düzene sokmak istiyor ve bu sebeple işleri ince eleyip sık dokuyor, haliyle bu durum da sürecin uzamasına sebep oluyor. Bu süreç biraz sıkıntılı olacak, ancak uzun vadede geri dönüşünün çok pozitif olacağına inanıyorum. Sizlerden aldığımız veriler doğrultusunda Ulaştırma Bakanlığı’na raporlarımızı sunduk. Bakanlık da konu ile ilgili çalışmalarına devam ediyor ve standartlar zaman içinde oturacaktır. Araç yüksekliklerinin ayarlanması için de teknik dokümanlar güncellenecektir ve üretici firmalara iletilecektir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426