Tcg Anamur Mayın Gemisi Anamur’a Geliyor

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Anamur Belediyesi’nin talebi üzerine TCG Anamur adlı mayın gemisini ziyarete açmak için Anamur’a gönderdi.Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine ilk olarak 2005 yılında giren ve yaklaşık maliyeti 120 milyon...

Tcg Anamur Mayın Gemisi Anamur’a Geliyor

banner390
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Anamur Belediyesi’nin talebi üzerine TCG Anamur adlı mayın gemisini ziyarete açmak için Anamur’a gönderdi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine ilk olarak 2005 yılında giren ve yaklaşık maliyeti 120 milyon Euro olan dünyanın en gelişmiş mayın avlama gemilerinden TCG Anamur ziyarete açılmak için Anamur’a doğru yola çıktı.

7 subay, 24 astsubay, 11 uzman erbaş, 9 uzman/er ile 54,5x9, 66x2,6 metre ebatlarındaki Aydın Sınıfı Mayın Avlama Gemisi TCG Anamur (M-269) Türk ve dünya sularında görevini sürdürmeye devam ederken Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin talebi ile ziyarete açılmak üzere Anamur’a gönderiliyor.

Anamur iskele açıklarında demirleyecek olan TCG Anamur, yarın saat 10.00’da protokol ziyaretine açılacak. Saat 14.00’de vatandaşların da ziyaret edebileceği TCG Anamur’a ulaşım yatlarla sağlanacak.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe TCG Anamur adlı mayın gemisini görmek isteyen tüm vatandaşları yarın Anamur İskelesi’ne davet etti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.