banner417
banner425
02 Aralık 2014 Salı 09:44
18 Okunma
Köyler, Estetik Kazanıyor
banner416
Seydikemer Belediyesi, mahalle statüsü kazanan köylerin hemen hemen tamamında parke çalışması başlattı. Cami ve okul bahçesi, köy meydanı ile merkezi dar sokakların hedef alındığı parke çalışmaları vatandaşlar tarafından büyük beğeni toplarken yaz aylarında tamamlanması hedeflenen çalışmanın toplamda yaklaşık 120 Bin metrekareyi bulması bekleniyor.

Yerel seçimlerde mazbatayı alır almaz 61 mahallenin tamamında geniş katılımlı toplantılar düzenleyerek ihtiyaçları yerinde tespit eden Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, yaz dönemi boyunca kırsal mahalle ve yaylalarda adeta girilmedik sokak bırakmadı ve yıllardır hizmet özlemi çeken halkın ulaşım sorununu büyük oranda çözdüğünü açıkladı. Kış dönemi ile birlikte yaylalardaki çalışmaları daha çok sahil bölgelerine kaydıran Yakup Otgöz, şimdi de neredeyse bütün mahalleleri kapsayacak kilit parke çalışması başlattıklarını açıkladı.

YAYLADAKİ MAHALLELER KIŞ SONU

Kısa bir süre önce başlayan çalışmalar kapsamında Eşen Pazaryeri, Yakabağ Mahalle Merkezi ile Demirler Mahallesi’ndeki muhtelif sokaklarda parke çalışmalarını tamamlayan Seydikemer Belediyesi, çalışmalarına Çukurincir Mahalle Meydanı, Alaçat Pazaryeri ve Çaltıözü Şehit Er Ramazan Bilgiç Sokak’ta devam ediyor. Toplamda 40 bin metre bordür ile 120 bin metrekarelik kilit parke döşemeyi planlayan Seydikemer Belediyesi, bahar ayları ile birlikte yayla ve kırsal bölgelerdeki yerleşim yerlerinde de benzer çalışma yapmayı planlıyor.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426