Seydikemer Kaymakamlığı İki Ailenin Evlerini Yeniledi

Seydikemer Kaymakamlığı, Çaykenarı Mahallesinde yaşayan ihtiyaç sahibi iki ailenin evlerini onarımını yaptı.Çaykenarı Muhtarı İsmail Arzu’nun Seydikemer Kaymakamlığına başvurusu sonrasında Kaymakamlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma...

Seydikemer Kaymakamlığı İki Ailenin Evlerini Yeniledi

Seydikemer Kaymakamlığı, Çaykenarı Mahallesinde yaşayan ihtiyaç sahibi iki ailenin evlerini onarımını yaptı.

Çaykenarı Muhtarı İsmail Arzu’nun Seydikemer Kaymakamlığına başvurusu sonrasında Kaymakamlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), tarafından Ganime Koç ve Osman Yavuz isimli vatandaşların temel ihtiyaçları giderildi. Eşi tarafından terk edilen 56 yaşındaki Ganime Koç’un penceresi ve tuvaleti dahi olmayan evi yenilendi, kışlık yakacak yardımın yanı sıra Sosyal Hizmetler maaşı bağlandı. Ganime Goç’un 13 ve 14 yaşındaki iki oğluna ise lise eğitimleri bitene kadar eğitim yardımı bağlandı.

Yine Çaykenarı Mahallesinde oğullarının askere gitmesi ile birlikte 58 yaşındaki eşi Hörü Yavuz ile birlikte yardıma muhtaç bir şekilde yaşayan 78 yaşındaki Osman Yavuz’un da elektrik, su ve tuvaleti bulunmayan tek odalı evi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yenilendi. Mahalle Muhtarının ihbarı ve yapılan keşiflerden sonra eve, tuvalet ve banyo yapıldı. Zemin betonu, tavanı, çatısı yenilenen eve bazı hayırsever vatandaşların da destekleri ile çekyat, halı, masa gibi ev eşyaları yerleştirildi. Sevinçleri yüzlerinden okunan vatandaş ise “Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin” diyerek duacı oldular.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.