banner417
banner425
10 Aralık 2014 Çarşamba 16:06
29 Okunma
Yükselişte Olan Turizm Destinasyonu Bodrum, Dünya 5’incisi Oldu
banner416
Dünyaca ünlü turizm ve seyahat sitesi TripAdvisor, yaklaşık 200 milyon okurunun oyları ile yaptığı seçimde "2014 yılında Dünyanın Yükselişte Olan En İyi On Turizm Destinasyonu" arasından 5’inci sırada Bodrum’u seçti.

Haberde turizm yanı sıra Bodrum’un kültürel ve sanatsal açıdan da güçlü değerlere sahip olduğu vurgulandı. Dünyaca ünlü turizm ve seyahat internet sitesi TripAdvisor; turizm, kültür ve tatil cenneti Bodrum’u diğer öne çıkan turizm destinasyonları ile birlikte gündemine taşıdı. İnternet sitesinin 200 milyona yakın okurunun oyları ile yaptığı seçimde ’2014 yılı Dünyada Yükselişte Olan En İyi On Turizm Destinasyonu’ merkezi arasında Bodrum, 5’inci sıraya çıktı. Yayınlanan haberde Bodrum Kalesi ve beyaz evlerinin manzarası ile şehirden, mavi yolculuktan, ünlü Bodrum gecelerinden ve tarihi yerlerden örnek fotoğraflara yer verildi.

TripAdvisor, yayınladığı haberin içeriğinde Bodrum hakkında; bir zamanlar birkaç bin nüfuslu şirin bir balıkçı köyü iken, Bodrum’da son yarım yüzyılda adeta bir Rönesans yaşandığını ve bir zamanlar sakin bir topluluğa ev sahipliği yapmış olan Bodrum’un artık Türkiye’nin en popüler tatil noktalarından biri haline dönüştüğünü yazdı. Bodrum için ayrıca; "Yazarların, aydınların, sanatçıların ve müzisyenlerin uzunca bir süredir evleri olan veya ikinci evleri olarak gördükleri bu Ege kasabası, parıltılı gece hayatına paralel olarak güçlü bir kültürel doku da sergilemektedir. Rüzgarlı plajları ve parıldayan suları, mükemmel plaja arka fon oluşturmaktadır" şeklinde ifadeler kullanıldı.

TripAdvisor’ın 2014 yılında Dünyanın Yükselişte Olan En İyi On Turizm Destinasyonu listesinde Vietnam’dan Da Nang birinci sırada yer alırken, 2. Kamboçya’dan Sihanoukville, 3. Güney Kıbrıs’tan Limasol, 4. Taylan’dan Ao Nang, 5. Türkiye’den Bodrum, 6. Japonya’dan Naha, 7. Mısır’dan Hurghada, 8. Rusya’dan Kazan, 9. Brezilya’dan Manaus, 10 ise İsrail’den Eilat oldu.

BAŞKAN KOCADON: "HEDEFİMİZ ÇITAYI DAHA YUKARILARA TAŞIMAK"

Bodrum’un marka değerinin her geçen yıl daha da arttığını ifade eden Bodrum Belediyesi ve BOTAV (Bodrum Tanıtma Vakfı ) Başkanı Mehmet Kocadon, yapmış oldukları tanıtım çalışmalarının artık dünya üzerinde ses getirmeye başladığını belirterek şunları söyledi: "Dünya üzerinde bir çok ülkede yaptığımız ve her yıl 30’a yakın katıldığımız turizm fuarlarındaki tanıtım çalışmalarımız, büyük bir farkla etkisini göstermeye başladı. Her ay milyonlarca kişinin ziyaret ettiği ve 200 milyondan fazla yorumun yapıldığı bir turizm sitesinde Bodrum’un, ’Dünyada Yükselişte Olan 5. Sıradaki Kent’ olarak tanımlanması, yaptığımız işlerde ne kadar doğru yönde olduğumuzu bir kez daha gösteriyor bizlere. İlçemiz genelinde yapmış olduğumuz çevre düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarımız, yurt dışı fuarlarında yapmış olduğumuz tanıtımlar yanı sıra kültürel ve sanatsal anlamdaki faaliyetlere verdiğimiz önem sayesinde Bodrum, dünya üzerindeki yükselişini sürdürüyor. Bodrum’un dünyanın 5. sıradaki turizm kenti olmasından büyük gurur duyuyoruz ancak turizmdeki tanıtım faaliyetlerimizi ve kaliteli hizmet çıtasını yükseltmeyi hedefleyerek çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürmeye devam edeceğiz. Yapılan bu sıralamanın dünyada etki yaratacağına ve 2015 yılı turizm sezonunda Bodrum’a olumlu yönde katkısının olacağına inanıyorum"dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426