banner417
banner425
30 Aralık 2014 Salı 11:43
99 Okunma
Eğitim Bir-sen’den Huzura Davet
banner416
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, üniversiteler üzerinden hareket edilerek şehir ve bölgedeki barış ortamına zarar verecek olumsuzluklardan kaçınılması gerektiğini belirtti.

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Mahir Barışan, son zamanlarda Muş Alparslan Üniversitesi’nde (MŞÜ) yaşanan olaylara dikkat çekti. Üniversitelerin bilim beşiği olduğunu ifade eden Mahir Barışan; "Bilimin beşiği olan üniversitelerin özgür düşüncenin de merkezi olduğu herkesin malumudur. Şehrimize kültür, ekonomi, sosyal hayat, eğitim ve bilim alanındaki katkıları tartışmasız olan üniversitemizin bölge sorunları ve çözüm sürecine yönelik olumlu katkıları da aynı derecede bir öneme sahiptir. Bu bağlamda üniversite, şehirdeki ve bölgedeki sosyal ve siyasal olayların bilimsel olarak konuşulup tartışıldığı bir merkezdir" dedi.

Huzur çağrısında bulunan Barışan, "Üniversiteler üzerinden hareket edilerek şehir ve bölgedeki barış ortamına zarar verecek her türlü olumsuzluğu eleştirdiğimizi, tüm sorumluların barış sürecinin sorumluluğunu taşıyacak davranışlar ve açıklamalar yapmalarını beklediğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz" diye konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426