Mşü’de ‘anayasa Paneli’ Düzenleniyor

Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etütler Vakfı (TESEV) tarafından Muş Alparslan Üniversitesi’nde (MŞÜ) demokratikleşme programı kapsamında yeni anayasa konulu panel düzenlenecek.2013 yılının Mart ayı itibariyle Çukurova, Kırıkkale ve İzmir...

Mşü’de ‘anayasa Paneli’ Düzenleniyor

Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etütler Vakfı (TESEV) tarafından Muş Alparslan Üniversitesi’nde (MŞÜ) demokratikleşme programı kapsamında yeni anayasa konulu panel düzenlenecek.

2013 yılının Mart ayı itibariyle Çukurova, Kırıkkale ve İzmir Ekonomi üniversitelerinde kanaat önderleri ve öğrencilerin katılımıyla paneller düzenleyen TESEV, Türkiye’nin yeni anayasasında hak ve özgürlüklerin nasıl şekillenmesi gerektiğine dair tartışmaları gündeme getirip güncel anayasanın oluşturduğu yetkiler ve temsiliyet sorununa dikkat çekti. Vakıf, bu panellerin devamı olarak 22 Ekim 2014 günü saat 13.00’te Muş Alparslan Üniversitesi’nde panel düzenleyecek ve panelde yeni anaysa tartışmalarına, barış sürecine, insan onur ve haysiyeti, uluslararası insan hakları normları doğrultusunda ışık tutmayı hedefliyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.