Varto’da Atatürkü Anma Töreni

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. yıl dönümünde tüm Türkiye’de olduğu gibi Muş’un Varto ilçesinde de düzenlenen törenlerle anıldı.Sabah saatlerinde hükümet konağının önünde başlayan 10 Kasım...

Varto’da Atatürkü Anma Töreni

banner390
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. yıl dönümünde tüm Türkiye’de olduğu gibi Muş’un Varto ilçesinde de düzenlenen törenlerle anıldı.

Sabah saatlerinde hükümet konağının önünde başlayan 10 Kasım Atatürk’ü anma törenlerine; Kaymakam Tahir Şahin, Belediye Başkanı Sabite Ekinci, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Binbaşı Oğuzhan Erdoğmuş, İlçe Emniyet Müdürü Naci Doğan, kamu kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Buradaki çelenk bırakma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, anma törenlerine Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde devam edildi. Yapılan Konuşmaların ardında, Varto İmam Hatip Lisesi’nin hazırlamış olduğu programda, Atatürk’ün hayatını anlatan konuşmalar yapıldı ve şiirler okundu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.