Edes Kapsamında Nevşehir’e 5 Projede Hibe Desteği

Yerel dinamikleri harekete geçirerek engellilik konusunda farkındalık yaratmayı, engellilerin psiko-sosyal ve tıbbi rehabilitasyonuna ve engelliliğin önlenmesine katkıda bulunmayı amaçlayan Engelliler Destek Programı (EDES) kapsamında desteklenecek...

Edes Kapsamında Nevşehir’e 5 Projede Hibe Desteği

banner390
Yerel dinamikleri harekete geçirerek engellilik konusunda farkındalık yaratmayı, engellilerin psiko-sosyal ve tıbbi rehabilitasyonuna ve engelliliğin önlenmesine katkıda bulunmayı amaçlayan Engelliler Destek Programı (EDES) kapsamında desteklenecek projeler belli oldu.EDES kapsamında Nevşehir’de farklı kamu, kurum ve kuruluşlara 5 farklı proje desteği sağlandı.

Nevşehir Valiliği Avrupa Birliği Projeler ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Genel Koordinatörü Serkan Başar, İl Planlama Müdürlüğü eşgüdümünde yürüttükleri çalışma sonrasında Nevşehir ilinden yedi proje başvurusunun yapıldığını ve beş projenin ise desteklenmeye hak kazandığını söyledi.

Nevşehir’den Kamu Hastaneleri Birliği, Nevşehir Rehberler Odası, Avanos Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün (2) projelerinin kabul edildiğini söyleyen Başar, projelerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için Nevşehir Valiliği bünyesinde EDES komisyonu kurulduğunu belirtti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.