banner417
banner425
29 Aralık 2014 Pazartesi 08:16
96 Okunma
Tegv’in ‘eğlen, Öğren, Hijyen’ Etkinliği Sağlıklı Nesillerin Yetişmesine Yardımcı Oluyor
banner416
TEGV ve Domestos işbirliği ile yürütülen “Eğlen, Öğren, Hijyen” Projesi kapsamında, TEGV’in Nevşehir’de bulunan Hanife-Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi, Nevşehir Derinkuyu İlçesi Namık Kemal İlkokulunda gerçekleştirdiği etkinlik ile, çocukların hijyen ve öz bakım konusunda farkındalıklarını artırarak doğru temizlik alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı oldu.Etkinliğe 180 çocuk ve 12 gönüllü katıldı.

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Domestos işbirliğinde sürdürülen “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliği; Türkiye’nin dört bir yanında yüz binlerce çocuğu, yaşamsal önemi bulunan hijyen konusunda eğitmeyi ve küçük yaşlarda hijyen alışkanlıkları kazandırmayı amaçlıyor.

TEGV’in Nevşehir’de bulunan Hanife-Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi tarafından Derinkuyu Namık Kemal’nda gerçekleştirilen “Eğlen, Öğren Hijyen” etkinliğine katılan yüz seksen çocuk öncelikle hijyenik ve temiz olmanın anlamını öğrenip, mikrop türlerini ve özelliklerini tanıdılar. Sağlıklı olmak için el yıkamanın önemini, okul ve evlerindeki hijyen bölgelerinin nereler olduğunu ve mikroplardan korunma yollarını öğrendiler.

2011 yılından bu yana TEGV’in Türkiye çapındaki 81 etkinlik noktasında hayata geçirilen “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliği, erken yaşta kazanılan alışkanlıkların öneminden yola çıkarak, çocuklara hijyen kavramını tanıtmayı amaçlayan ve çocukların yaparak öğrenecekleri ‘interaktif bir eğitim programı’ olarak geliştirildi. Hedef kitlesi ilkokul 1.-8. sınıf çocukları olan 2 saatlik “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliği sayesinde sadece çocuklar değil, onlar aracılığıyla aileleri ve yakın çevreleri de hijyen ve özbakım konusunda farkındalık kazanıyor, doğru temizlik alışkanlıkları kazanma yolunda önemli adımlar atıyorlar.

Okul Müdürü Erdal Şahin Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfına ve gönüllülerine bu faydalı çalışmadan dolayı teşekkür etti.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426