banner417
banner425
07 Kasım 2014 Cuma 13:43
51 Okunma
Nesob’dan Girişimcilik Kursu
banner416
Niğde Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (NESOB) Başkanı Erdoğan Aykin, NESOB ve KOSGEB işbirliği ile girişimcilik kursu düzenleyeceklerini söyledi.

NESOB olarak 2011’den beri girişimcilik kursu düzenlediklerine dikkat çeken Aykin: “Niğde Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği ve KOSGEB işbirliği ile açılan küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi amaçlı girişimcilik kursları yeni girişimci adayları tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmış ve NESOB tarafından geçtiğimiz dönemlerde yeni girişimcilerimiz kurslara devam ederek belgelerini almışlardır” dedi.

Ekonomik kalkınma ve istihdam sorununun ancak girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması ile çözüleceği fikrinden yola çıktıklarını belirten Aykin, girişimcilik kursu için İŞKUR ile protokol imzaladıklarını ifade etti.

Girişimcilik kurslarının önemine vurgu yapan Aykin "Girişimcilik kursu Büyüyen ve gelişen Niğde ekonomisi için hayati önem taşımaktadır. Düzenlemiş olduğumuz kurslar girişimci gençlerimiz için yeni bir fırsattır. Bu kurslarda, teknik donanıma sahip, bilinçli adımlarla kendini ispatlayan bireyler yetişecek ve umarım İlimize ve milletimize faydalı olacaktır” dedi.

NESOB ve İŞKUR işbirliğiyle yapılacak olan Girişimcilik kursuna katılmak isteyenlerin Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine Şahsen müracaat ederek form doldurmaları gerektiğinin altını çizen Aykin: “Önümüzdeki günlerde yapılacak olan kursiyer seçmeleri için yoğun bir talep olduğunu belirterek, Aklında Güzel ve Verimli projesi olan Girişimcileri Eğitim için bekliyoruz” diye konuştu.

Kurs sonucunda başarılı projesini KOSGEB’e sunan girişimcilerin ilk etap ta 30 bin Tl. makine ve Ekipman desteği olarak Hibe Kredi kullanabileceğini daha sonra ise işini geliştirebilmek için 70 bin Tl ye kadar yüzde 0 Faizli Kosgeb Kredisinden faydalanabileceğini değinen Aykin, yeni açılacak olan girişimcilik kursu 25 kişilik sınıflar olarak yapılacağını, önümüzdeki günlerde yapılacak olan kursiyer seçmelerine yeni girişimci adaylarını beklediğini kaydetti.

Aykin, başvurular en son 14 Kasım 2014 saat: 12.00’ye kadar Niğde Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Murat Zeren Hizmet Ve Eğitim Binası’nda alınacağını sözlerine ekledi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426