banner417
banner425
31 Ekim 2014 Cuma 11:52
19 Okunma
Ordu’da İş Yerlerinin Çoğu Ruhsatsız Çıktı
banner416
Altınordu Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, ilçede iş yeri açılış ruhsatı ve hafta tatili ruhsat denetimi yaptı.

Zabıta ekipleri, ilçe merkezinde bulunan işyerlerini dolaşarak, işyeri açma ve hafta tatili ruhsatı alması gereken iş yeri sahiplerine uyarılarda bulundu. İş yeri olan esnafların, belediyeden ruhsat almaları gerektiğini söyleyen zabıta ekipleri, 394 sayılı Yasa gereği hafta tatiline tabi olan esnafların da hafta tatili ruhsatı almaları gerektiğini belirtti. Yapılan denetimlerde iş yeri açma ve hafta tatili ruhsatı olmayan esnaflara süre verildiğini belirten yetkililer, bu süre zarfında ruhsat alması gerek fakat almayan esnaflara cezai işlem uygulanacağını ayrıca iş yerlerinin mühürleneceğini kaydetti.

Denetimlerin aralıksız yapılacağını ifade eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “İlçe genelinde ruhsat almayan işyeri sayısının çok olduğunu belirterek ekiplerimiz bu iş yerlerini mercek altına almış durumdadır” dedi.

İŞ YERLERİNİN ÇOĞU RUHSATSIZ ÇALIŞIYOR

Başkan Tekintaş, yaptığı açıklamada, "Şu ana kadar Zabıta ekiplerimizin yapmış olduğu denetimlerde ortaya çıkan sonuç bizleri üzdü. Yapılan incelemelerde yüzde 35 ile yüzde 40 arasında ruhsatsız olan iş yerleri ile karşılaştık. Bu takibi geçmişten gelen bir sıkıntı. Biz Ekim ayı itibari ile bu sorunun üstesinden gelmek için ekiplerimize talimatlar vererek çalışmalara başladık" şeklinde konuştu.

"KİMİN NEREDE NE İŞ YAPTIĞINI BİLMELİYİZ"

Başkan Tekintaş, hangi esnafın nerede ne iş yaptığını Belediye olarak bilmeleri gerektiğinin altını çizerek, “Bundan sonra iş yeri açmak isteyen her kim olursa olsun mutlak suret ile belediyemizden iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı almaları gerekir. Belediye olarak biz istiyoruz ki hiç bir iş yeri ruhsatsız kalmasın. Bunun için gerek biz olalım, gerekse diğer kurumlar bu konu üzerinde titizlikle duruyoruz. Altınordu Belediyesi olarak bu işi sıkı bir şekilde takip edeceğiz" diye konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426