banner417
02 Ekim 2015 Cuma 20:27
21 Okunma
11. Cumhurbaşkanı Gül Kayseri'de
banner416

KAYSERİ (AA) - 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Melikgazi Belediyesince yaptırılan Necmeddin Erbakan Parkı'nın açılışına katıldı.

Bazı ziyaretlerde bulunmak üzere Kayseri'ye gelen Gül, oğlu Ahmet Münir Gül ve gelini Ayşe Zehra adına Abdullah Gül Üniversitesi Mimarsinan Kampüsü'nde oluşturulan hatıra ormanına fidan dikti. Orman hakkında yetkililerden bilgi alan Gül, kampüs alanında bir süre incelemelerde bulundu.

Ayşe Zehra-Ahmet Münir Hatıra Ormanı'na yaklaşık 400 orta boy fidan dikildi.

Gül, daha sonra Şirintepe Mahalesi'nde Melikgazi Belediyesi tarafından yaptırılan Necmeddin Erbakan Parkı'nın açılışını gerçekleştirdi.

Burada bir konuşma yapan Gül, Erbakan'ın Türk siyasi hayatında çığır açtığını söyledi. 

Erbakan'ı her zaman rahmetle andıklarını dile getiren Gül, şöyle devam etti:

"Necmeddin Erbakan Türkiye'nin yerli düşüncesini, milli görüşünü, Anadolu ruhunu tekrar herkesin bilincine getiren, Türkiye'yi bilinçlendiren ve hepimizi siyasete bu şekilde sokan insan. Bana da birçok arkadaşımıza da rahmetli Erbakan hoca vesile oldu, o bizleri siyasette kazandırdı, Türk devletine kazandırdı ve o bizlere halka hizmet etmenin yolunu açtı. Dolayısıyla kendisine sadece bizler değil, bütün Türkiye, vaktiyle sevsin sevmesin, kendisinin başkanı olduğu partide de oy versin vermesin bütün Türkiye vatandaşları hepsi saygı ve sevgi gösterir. O artık Türkiye'nin bir mirasıdır ve dolayısıyla herkesindir. Onun için partili partisiz kim olursa olsun herkes onun hatırası önünde de saygıyla eğilir."

Konuşmaların ardından Abdullah Gül, Necmeddin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri milletvekilleri Yaşar Karayel, Ahmet Doğan ve Havva Talay Çalış, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç tarafından kurdele kesilerek park açıldı.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64