AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bozdağ:

- "Daha Sayın Başbakanımız ağzını açmadan, Sayın Bahçeli 'Koalisyona yokuz, seçim tarihi belli koalisyona ona da yokuz, azınlık hükümetine, seçim tarihi belli olmak kaydıyla ona da yokuz, eğer AK Parti olarak parlamentoya erken seçim kararı getirirseniz ona da oyumuz hayırdır' diyerek bütün kapıları kapattı" - "AK Parti'yi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nu yönetemeyenler, yönetebilecekleri başbakanlar, yönetecekleri cumhurbaşkanları, yönetecekleri hükümetler istiyorlar"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bozdağ:

banner390

YOZGAT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Daha Sayın Başbakanımız ağzını açmadan, Sayın Bahçeli 'Koalisyona yokuz, seçim tarihi belli koalisyona ona da yokuz, azınlık hükümetine, seçim tarihi belli olmak kaydıyla ona da yokuz, eğer AK Parti olarak parlamentoya erken seçim kararı getirirseniz ona da oyumuz hayırdır' diyerek bütün kapıları kapattı" dedi.

Bozdağ, AK Parti Yozgat İl Başkanlığı tarafından Bozok Spor Salonunda düzenlenen milletvekili  aday tanıtım programında yaptığı konuşmada, 1 Kasım Genel Seçimi çalışmalarına ilk günkü aşkla "Haydi bismillah" diyerek başladıklarını söyledi.

7 Haziran seçiminde milletin ortaya koyduğu iradenin Ankara'da yankılandığını ifade eden Bozdağ, siyasi partilerin milletin talimatı doğrultusunda uzlaşarak bir hükümet kurma adımını atamadıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bütün siyasi partilere, "Herkes egolarını, hesabı, nefsi bir tarafa bıraksın, Türkiyemizin ve aziz milletimizin çıkarları doğrultusunda gecikmeksizin koalisyon hükümetini kursun" çağrısında bulunduğunu dile getiren Bozdağ, görüşmelerden sonuç çıkmadığını hatırlattı.

- "Sayın Bahçeli Türkiye'yi geçici hükümete mahkum eden irade ortaya koydu"

Başbakan Davutoğlu'nun MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye 4 teklif götürdüğünü aktaran Bozdağ, şöyle konuştu:

"Sayın Başbakanımız, gelin koalisyon hükümeti kuralım. Kabul görülmezse seçim tarihi belli bir geçici koalisyon hükümeti kuralım. Eğer bu da kabul görmezse o zaman seçim tarihi belli bir azınlık hükümeti kuralım. Eğer bu da kabul görmezse Türkiye Büyük Millet Meclisini kendi sorununu çözemeyen bir meclis pozisyonuna düşürmeyelim, seçim kararı alalım Cumhurbaşkanının anayasayı işletmesine imkan tanımayalım tekliflerini götürdü. Daha Sayın Başbakanımız ağzını açmadan Sayın Bahçeli 'Koalisyona yokuz, seçim tarihi belli koalisyona ona da yokuz, azınlık hükümetine, seçim tarihi belli olmak kaydıyla ona da yokuz, eğer AK Parti olarak parlamentoya erken seçim kararı getirirseniz ona da oyumuz hayırdır' diyerek, bütün kapıları kapattı. Her zaman Türkiye'de sorun çözen noktada duran sayın genel başkan bu sefer ne düşündü, hangi matematik hesapları yaptı bilmiyoruz ama Türkiye'nin önünü kilitleyen, Türkiye'yi yeniden seçime mecbur eden, Türkiye'yi geçici hükümete mahkum eden bir irade ortaya koydu."

- "1 Kasım, 7 Haziran'ın üzerinde yeni bir güçle yola devam günüdür"

Bozdağ, partilerin hükümeti kuramadığını, hükümeti sandıkta Yozgatlıların kuracağını, 78 milyonun sandıkta hükümeti kuracağını kaydetti.

Uzlaşmayı Ankara'da yapmayanlara, yapamayanlara inat sandıkta büyük bir uzlaşmayı aziz milletin yapacağını ifade eden Bozdağ, şunları söyledi:

"Söz de karar da aziz milletimizindir. 7 Haziran'da ortaya çıkan belirsizliği ortadan kaldırmak, Türkiye'nin önünü yeniden açmak, hükümet krizini çözmek, huzur içerisinde istikrarla yürümesini sağlamak sizin elinizdedir. Biz milletimize güveniyor, milletimize inanıyoruz. Diyoruz ki siz ne yaparsanız doğrusunu yaparsınız. Onun için yolumuz, yolculuğumuz hayırlı olsun. Ya Türkiye'nin önünün daha güçlü bir şekilde açılması, daha ileri gitmesi ya da geleceğin belirsizliğine Türkiye'nin mecbur ve mahkum edilmesidir. Bu tarihi karar arifesinde iyi düşünmeli, büyük bir gayretin, çabanın içerisinde olmalıyız. Vereceğimiz karar, Türkiye'nin istikrarını, huzurunu, güvenini, ekonomisini, siyasetini, demokrasisini Yozgatlıların, hepimizin, 78 milyonun, aziz milletimizin her bir ferdinin geleceğini etkileyecek bir karardır."

- "Türkiye'yi geleceğe güçlü taşımak hepimizin boynunun borcudur"

Devletsiz ülkelerin halinin ne olduğunun hep beraber görüldüğünü kaydeden Bozdağ, Suriye'de, Ukrayna'da huzur ve istikrar bulunmadığını, insanların rahat edemediğini anlattı.

Onun için huzura, birliğe, kardeşliğe, siyasi iktidara, güçlü iktidara, iyi yönetime, siyasi mülahazaları bir tarafa bırakarak herkesin sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Bozdağ, "Türkiye'nin gücünü muhafaza etmek, Türkiye'yi geleceğe güçlü taşımak hepimizin boynunun borcudur" dedi.

Bekir Bozdağ, bazılarının hesaplarının başka olduğunu, yönetilebilir hükümetler istediklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"AK Parti'yi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nu yönetemeyenler, yönetebilecekleri başbakanlar, yönetecekleri cumhurbaşkanları, yönetecekleri hükümetler istiyorlar. Buradan diyoruz ki kim ne yaparsa yapsın, bütün iftiracılar, bütün yalancılar, bütün algı operasyoncuları, bütün hesapçılar kitapçılar, bir araya gelse, nafile bir oyundur. Çünkü hesabın büyüğünü Rabbim yapıyor, hesabın büyüğünü aziz millet yapıyor. Sandıkta bu hesabı yapanları millet sıfırla çarpacaktır Allah'ın izniyle. Millete rağmen iktidarı indirme yolu kapanmıştır. Söz, karar, iktidarı tayin, iktidarı azil görevi sadece aziz Türk milletindedir."

Konuşmaların ardından AK Parti Yozgat Milletvekili Adayları Bekir Bozdağ, Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer kürsüye çıkarak partilileri selamladı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.