banner417
banner425
13 Ağustos 2015 Perşembe 13:46
1525 Okunma
AK Parti'nin kuruluşunun 14. yılı
banner416

KAYSERİ (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 14 yıldır millete hizmet aşkıyla çalışan AK Parti'nin, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun önderliğinde aynı inanç ve azimle çalışmalarına devam edeceğini bildirdi.

Yıldız, AK Parti'nin kuruluşunun 14. yılı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, 14 Ağustos 2001'de kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin, kuruluşundan sadece 16 ay sonra milletin yüksek teveccühüyle tek başına iktidara geldiğini belirtti.

Geride kalan 14 yılda ülkenin, zor zamanlardan, ekonomik krizlerden, siyasi istikrarsızlıklardan AK Parti iktidarının başarılı çalışmalarıyla çıktığını vurgulayan Yıldız, "Cumhurbaşkanlığı boykotları, kapatma davaları, gezi ayaklanmaları, paralel operasyonlar gibi büyük kumpaslardan güçlenerek çıkan partimiz, 14 yıl gibi kısa bir zamana büyük hizmetler sığdırmıştır. 14 yılda bütün engellemelere rağmen adeta Türkiye'nin çehresini değiştiren girişimlerde bulunduk" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin bugün bölgesinde lider, dünyada söz sahibi bir ülke olduğunu ifade eden Bakan Yıldız, açıklamasında şunları kaydetti:

"Ekonomide üst üste başarılara imza atan, refah seviyesi artmış bir Türkiye varsa bunda kuşkusuz AK Parti iktidarının büyük rolü vardır. 14 yıldır millete hizmet aşkıyla çalışan partimiz, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun önderliğinde aynı inanç ve azimle çalışmalarına devam edecektir. Ben, Kuruluşunun 14. yılında, kadın ve gençlik kollarından, ana kademedeki tüm arkadaşlarımıza kadar partimize hizmet etmiş ve etmekte olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, Türkiye'nin yolu ve bahtının AK Parti'yle açık olacağını belirterek yıl dönümümüzü bir kez daha tebrik ediyorum."

 

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426