banner417
banner444
23 Aralık 2014 Salı 16:13
25 Okunma
Bakan Bozdağ’dan ’fetullah Gülen İle İlgili Yakalama Kararına’ İlişkin Açıklama
banner416
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fetullah Gülen ile ilgili yakalama kararının henüz Bakanlığa gelmediğini belirterek, "ABD’ye bu yönde resmi bir talep iletilmemiş oldu. İletilmediği için şimdiden ABD yerine geçerek benim bir değerlendirme yapmam doğru olmaz. Kendi hukukları çerçevesinde elbette onu değerlendirecektir" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Rixos Otel’de düzenlenen ’Yargıtay ve Danıştay üyeleri mazbata töreni’ sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, ’Fetullah Gülen’in yakalama kararının Bakanlığa gelip gelmediğini’ sorması üzerine Bakan Bozdağ, "Paris’te interpolun merkezine iletiyorlar. Onlar da kendileri bir değerlendirme yaptıktan sonra değerlendirmelerini üye ülkelerle paylaşıyorlar. İlgili yerlere gerekli bilgileri iletiyorlar. Ancak, henüz Bakanlığa gelmiş bir yazı yok" diye konuştu.

Başka bir gazetecinin, "ABD Fetullah Gülen’i iade etmezse bu tür konularda yasal süreç nedir" sorusuna, "Henüz gerçekleşmemiş konularla ilgili gerçekleşmiş gibi bir değerlendirme yapmayı doğru görmüyorum. Şu anda henüz yakalanma kararı Bakanlığımıza gelmedi. ABD’ye bu yönde resmi bir talep iletilmemiş oldu. İletilmediği için şimdiden ABD yerine geçerek benim bir değerlendirme yapmam doğru olmaz. Kendi hukukları çerçevesinde elbette onu değerlendirecektir. Bzim beklentimiz uluslararası hukuk çerçevesinde bir karar verilmesidir" karşılığını verdi.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner296

banner426