Bakan Kılıç Milli Satranç Sporcularını Tebrik Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2014 Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatı’nda 1. masa birincisi olarak altın madalya kazanan Vahap Şanal ve Zadar Açık’ta 3. GM normunu alarak GM normlarını tamamlayan Oğulcan Kanmazalp için...

Bakan Kılıç Milli Satranç Sporcularını Tebrik Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2014 Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatı’nda 1. masa birincisi olarak altın madalya kazanan Vahap Şanal ve Zadar Açık’ta 3. GM normunu alarak GM normlarını tamamlayan Oğulcan Kanmazalp için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Kılıç tebrik mesajında, “Macaristan’ın Gyor kentinde düzenlenen ’2014 Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatı’nda 1. masa birincisi olarak altın madalya kazanan Vahap Şanal’ı ve Hırvatistan’ın Zadar kentinde düzenlenen ’Zadar Açık’ta elde ettiği 2650 performans ile 3. GM normuna ulaşan Oğulcan Kanmazalp’i tebrik ediyorum. İki milli sporcumuz, elde ettikleri önemli başarılarla Türkiye’nin satranç sporunda da iddialı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Milli sporcumuz Kanmazalp’in ilerleyen dönemlerde elde edeceği başarılarla GM unvanına sahip olacağına da inancım tam" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.