banner417
24 Aralık 2014 Çarşamba 16:13
27 Okunma
Başbakan Davutoğlu’dan ’noel Bayramı’ Mesajı
banner416
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Tarihimize, kültürümüze, kimliğimize kendi rengini katan bütün inanç grupları gibi Hristiyan vatandaşlarımız da sosyal dokumuzun önemli bir parçasıdır. Bu duygularla hem Hristiyan vatandaşlarımızın, hem de Hristiyan aleminin Noel Yortusu’nu en içten dileklerimle kutluyorum" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Noel Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Bu topraklarda asırlar boyunca farklı inanç grupları özel günlerini ve bayramlarını beraberce kutlamışlar, coşku ve mutluluklarını paylaşmışlardır. Toplum hayatını güzelleştiren, insanlarımızı birbiriyle kaynaştıran bu geleneklerin bundan sonra da aynı coşkuyla yaşanması en büyük temennimizdir. Asırlar boyunca olduğu gibi bugün de bizler farklılıkları ülkemizin çok değerli zenginlikleri olarak görüyor ve bir arada dostça yaşamanın toplumsal hayatımıza kattığı renkliliği geçmişte olduğu gibi gelecekte de aynı güzellikte yaşamak istiyoruz" dedi.

Davutoğlu, mesajında şunları kaydetti:

"Barışın, dostluğun, kardeşliğin ve hoşgörünün yurdu olmuş bu topraklarda birçok medeniyetin izleri halen canlıdır. Tarihimize, kültürümüze, kimliğimize kendi rengini katan bütün inanç grupları gibi Hristiyan vatandaşlarımız da sosyal dokumuzun önemli bir parçasıdır. Bu duygularla hem Hristiyan vatandaşlarımızın, hem de Hristiyan aleminin Noel Yortusu’nu en içten dileklerimle kutluyorum."

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64