BBP Genel Başkanı Destici:

- "Bugün artık denenmesi gereken, ümit haline gelmesi gereken Büyük Birlik Partisi'dir"

BBP Genel Başkanı Destici:

banner390

KAYSERİ (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 1 Kasım seçimlerinde partisine destek isteyerek, "Bugün artık denenmesi gereken, ümit haline gelmesi gereken Büyük Birlik Partisi'dir" dedi.

Destici, Kayseri'de bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, 1 Kasım'da yapılacak seçimlerin çok önemli olduğunu, seçimin sağlıklı bir şekilde huzur, kardeşlik ve barış içerisinde yapılmasını istediklerini  ifade etti.

Destici, "Türkiye'de işin doğrusu bir seçim havası da oluşamadı. Çünkü insanlarımız ülkemizin güvenliğini, birliğini, beraberliğini, kardeşliğini her şeyin üstünde görüyor" diye konuştu.

Vatandaşların sorunlarıyla ilgilenilmediğini savunan Destici, şunları kaydetti:

"Halbuki bizim bugün burada vatandaşlarımızın meselesini konuşmamız lazım. Üretim, imalat sanayi niye istediğimiz yere gelmiyor, bunu konuşmamız lazımdı. İşsizlik neden bu boyuta ulaştı bunu konuşmamız lazımdı. Emeklilerimiz, asgari ücretlilerimiz, taşeron işçilerimiz hala neden açlık sınırı altında yaşamaya mahkum edilecekler bunu konuşmamız lazımdı. Eğitim meselemizi, sağlık meselemizi konuşmamız lazımdı. Adalet sistemimizi konuşmamız lazımdı ama bunları konuşturmuyorlar."

Türkiye'nin seçime terör ve dış politika gündemiyle gittiğini anlatan Destici, seçmenin mevcut partilere destek vermesi halinde seçimin milletin derdine çare olamayacağını iddia etti.

Partisine seçimlerde destek isteyen Destici, şöyle devam etti:

"Milletimize açıkça söylüyorum aynı yoldan giderseniz aynı yere varırsınız. Farklı bir yere varmayı bekliyorsanız hayal kırıklığı yaşarsınız. Çünkü o yol oraya çıkıyor zaten sizi bu noktaya getiren başta iktidar partisi ve onunla mecliste olan gerektiği gibi muhalefet ortaya koyamayan CHP ve MHP'dir. Dolayısıyla bugün artık denenmesi gereken ümit haline gelmesi gereken Büyük Birlik Partisidir. Şu anda seçmenin yüzde 30-40 civarındaki kısmı, barajı aşamaz kaygısıyla birinci tercihine oy veremiyor. Ya da başka endişelerle oluşturulan başka atmosferle ikinci tercihine oy vermek zorunda kalıyor."

BBP kadrolarının milletin derdine derman olacağını vurgulayan Destici, "Milletimize başta yeni anayasa yani demokratikleşme taahhüdünde bulunuyoruz. Türkiye'de herkes için adaleti hakim kılacağımız vaadinde bulunuyoruz. Eğitim sistemimizde, sağlık sistemimizde bugüne kadar yapılan yanlışlardan vazgeçeceğimizi ve özellikle eğitimde Türkiye'nin önünü açacağımızı, özel müteşebbislere yasak koyma yerine onların önünü açacağımızı çok açık ve net bir şekilde ifade ediyorum" diye konuştu.

Destici, milli şuura, milli terbiye ve milli ahlaka sahip, aynı zamanda çağın bilimiyle, ilmiyle donanmış bir gençlik yetiştirmeyi vaat ettiklerini sözlerine ekledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.