banner417
banner425
09 Kasım 2014 Pazar 15:50
26 Okunma
Bbp Genel Başkanı Destici’den 10 Kasım Mesajı
banner416
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 76. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Destici, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Kurtuluş Savaşına önderlik ettiğini hatırlatarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının dünyanın bütün güçlü devletlerinin karşı durduğu bir devleti kurmayı başardığını dile getirdi.

Kurduğu yeni Türk Devletine tarihine yakışır hedefler koyduğunu hatırlatan Destici, aradan 76 yıl geçmesine rağmen bu hedeflere ulaşılamadığını vurguladı.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu hedeflere ulaşılmamasının nedeni hedeflerin yüksekliği değil Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra gelen yöneticilerin basiretsizliğidir” diyen Destici, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu hedeflere ulaşmak için onun deyimiyle ‘Bir şeye ihtiyacımız var. Çok çalışmak’” İfadelerini kullandı.

Ortak tarih, ortak kültürle Türk Milletinin şanlı Türk bayrağı altında birlik ve beraberlik içerisinde bugünlere gelindiğini ve son bin yılda gerek İslamiyet, gerekse insaniyet adına cihana mührünü vurduğunu ifade eden Destici, “Bugünlerde kahramanlıkları içinde barındırmış, şerefli ve onurlu bir millet olan Türk Milleti isminden rahatsız olanlar vardır. Türk Milleti; bin yıldan bu yana bütün etnik unsurlarıyla beraber yaşamış ve bundan sonra da yaşayacaktır. Türk Milleti’nin isminden, birlik ve beraberliğinden rahatsız olanlar, mutlak ve mutlak pişman olacaklardır” dedi.

Destici, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlere Allah’tan rahmet dilerken, Türk milletinin de Kurtuluş Savaşının verildiği o zor günleri unutmamasını ve gelecek nesillere anlatılmasını istedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426