banner417
banner425
18 Şubat 2016 Perşembe 17:39
14 Okunma
'Birlik ve kardeşliğimizin hisarlarında gedik açılmayacak'
banner416

ANKARA (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, kara günler yaşandığını ifade ederek, "Sanki ölüm uykusundayız. Ekin gibi biçiliyor, hızarda doğranıyoruz. Ölüyoruz arkadaşlar, hem de hiç huzur görmeden" değerlendirmesinde bulundu.

Türk vatanının, bir avuç soysuzun şiddet kazanına düştüğünü vurgulayan Bahçeli, Türk milletinin her gün saldırıya uğradığını, 'Sur, Cizre' derken bombaların Ankara’da patladığını bildirdi.

Bahçeli, masumların katledildiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Millet her defasında canevinden vuruluyor. Devlet şaşkın, hükümet şaibeli, gelecek ise oldukça sislidir. Kan akıyor umutlardan, korku saçılıyor bakışlardan ve terör her seferinde acımıza acı ekliyor, kayıplarımıza yenilerini ilave ediyor."

"Bu vahşetin tanımı yok"

Dün Ankara’nın göbeğinde, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personelini taşıyan servis araçlarına bombayla saldırıldığını, bu elim ve kanlı olayda 28 kişinin hayatını kaybettiğini, 61 kişinin de yaralandığını hatırlatan Bahçeli, bu vahşetin ve katliamın tarifinin bulunmadığını bildirdi.

Bahçeli, şunları kaydetti:

"YPG'li bir cani Ankara'ya kadar bomba dolu araçla gelirken hiç mi yolu kesilmedi? Hiç mi gören olmadı? Hiç mi yol kontrolüne uğramadı? PYD/YPG'yi silahlandırıp tetik çektiren ABD’nin akan kanda, alınan canlarda hiç mi payı yoktur.

Bize taziye, onları tahrik; ne güzel dünya. Terör kanla yaşar, şiddetle soluk alır. Hainler tavizle beslenir, pazarlıklarla güçlenir. Nitekim olan da budur. Her şeye rağmen Türk milleti ağır terör saldırısı karşısında kenetlenmiştir. Birlik ve kardeşliğimizin hisarlarında gedik açılmayacaktır. Millet 78 milyondur ama irade ve imanları birdir. Bedenleri ayrı ayrı fakat ruhları aynıdır. Bölünmeyeceğiz, dağılmayacağız, yıkılmayacağız. Türk milleti bu zulmeti püskürtecektir. Türkiye sıkıştığı cendereden kurtulacaktır. Sabredeceğiz, fakat sonunda mutlaka kazanacağız."Anahtar Kelimeler:
Politika
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426