banner417
banner425
21 Aralık 2014 Pazar 14:50
19 Okunma
Çalık:
banner416
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Cumhuriyet Halk Partisi’nin sadece laf ürettiğini ifade ederek, "CHP, cemaati kendisine dost edindi. Cumhuriyet Halk Partisi ismini Cemaate Hizmet Partisi yapabilir" dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi konferans salonunda yapılan Ak Parti Battalgazi 5. Olağan İlçe Kongresinde konuşan Çalık, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ismini değiştirmesi önerisinde bulundu.

Çalık, ’Kürt sorununu demokrasi ve özgürlükle çözmek için 4 yıl istiyorum’ diyen Kılıçdaroğlu’na yüklendi. Muhalefeti sert bir dille eleştiren Çalık, şöyle konuştu: "Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir genel başkanı var. Hani eski Türkiye’de kalan, SSK diye bir kurum vardı, onun eski genel müdürü. Geçen gün ’Bana 4 yıl verin’ diyor. Bu vatandaş sana 4 yılı niye versin? Biz İstanbul’u sizden aldığımızda çöp yığını, susuzluk, yolsuzluk vardı. İşte aldığınız Şişli ortada. Belediye Başkanı ile Belediye Meclis üyeleri kavgalı. Bu millet size yetkiyi, kavga edesiniz diye vermedi. Siz hizmet edesiniz diye verdi."

"CHP LAF ÜRETİYOR"

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendi içerisinde kargaşa ürettiğini savunan Çalık, "Biz, hizmetlerin partisiyiz. Hizmet etmek için çıktığımız yolda çok önemli mesafe kat ettik. Siyaset, teşkilatlarla ve projelerle yürür. Bunun yanında seçilmiş arkadaşlarımızla yürür. CHP laf üretiyor. Sadece kendi içerisinde kargaşa üretiyor" diye konuştu.

"CHP, CEMAATİ KENDİSİNE DOST EDİNDİ"

Çalık, CHP’nin cemaati kendisine dost edindiğini ileri sürerek, şunları söyledi: "Biz, gücümüzü milletten, yüce Rabbimizden alıyoruz. CHP, yurt içi ve yurt dışı güçlerden alıyor. Şimdi kendisine yeni bir güç daha buldu. Cemaati kendisine dost edindi. CHP, sürekli kendi içerisinden parti üretiyor. Anadolu Partisi diye bir parti çıktı. Bence Cumhuriyet Halk Partisi bu kadar kargaşa içerisinde, ’Atatürk’ün partisi’ dedikleri CHP’nin içerisine cemaati sokuyorsa, kendilerine yeni bir isim bulmaları gerekiyor. Biz hemen AK Parti olarak onlara yardımcı olalım. Cumhuriyet Halk Partisi ismini değiştirebilir. Mesela Cemaate Hizmet Partisi yapabilir. Cemaate hizmet edebilir. Biz, millete hizmet edeceğiz. Biz Allah rızası için kim hizmet ediyorsa, onun emrindeyiz. Ama eğer hizmeti kendilerine paralel devlet olarak oluşturmak isteyenler varsa, bunların her daim karşısındayız."

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426