banner417
banner425
10 Mart 2016 Perşembe 23:33
15 Okunma
CHP Grup Başkanvekili Özel: Vizesiz dolaşıma katkı sağlamada geri duruşumuz olamaz
banner416

TBMM (AA) - CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mecliste düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bütçe görüşmelerinin ardından yaptığı teşekkür konuşmasında "teröre karşı tek vücut olalım" dediğinin anımsatılması üzerine Özel, CHP'nin terörü insanlık suçu olarak değerlendirdiğine işaret ederek, terörle mücadelede konusunda CHP'nin ne gerekiyorsa yapacağını bildirdi.

"Türk vatandaşlarının vizesiz olarak Schengen bölgesinde dolaşımına imkan tanıyacak düzenlemelere CHP olarak katkı sağlama noktasında hiçbir geri duruşumuz olamaz" diyen Özel, tek kriterlerin gerçekten AB standartlarına, normlarına uygun düzenlemeler yapılması olduğuna işaret etti.

Yeni anayasa konusu

Yeni anayasa konusunda CHP'nin her zaman anayasanın ilk dört maddesi ve parlamenter sistem konusundaki yaklaşımını tekrar ettiklerini dile getiren Özel, şöyle devam etti:

"Meclis Başkanı Sayın İsmail Kahraman önümüzde duran masayı kaldırdı devirdi, 'bu durumda konuşulacak bir şey yok, komisyon işlevini kaybetmiştir' dedi. Biz o sandalyede aynı yerde oturmaya devam ediyoruz ama İsmail Bey'in kaldırdığı masayı önümüze koyması lazım. Anayasanın ilk dört maddesinin ayaklarını oluşturduğu, tablasının da parlamenter sistem olduğu bir masada otururuz."

Anahtar Kelimeler:
Politika
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426