CHP'nin Kayseri mitingi

KAYSERİ (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kayseri'den sesleniyorum. Herkes bilsin ki CHP Hiç bir zaman din eğitimini yasaklamayacak, imam hatipleri kapatmayacak. Zaten imam hatipleri kuran Diyanet İşlerini Başkanlığını kuran...

CHP'nin Kayseri mitingi

banner390

KAYSERİ (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kayseri'den sesleniyorum. Herkes bilsin ki CHP Hiç bir zaman din eğitimini yasaklamayacak, imam hatipleri kapatmayacak. Zaten imam hatipleri kuran Diyanet İşlerini Başkanlığını kuran CHP'dir" dedi.

Partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Kılıçdaroğlu, siyasetin kavga yeri olmadığını, halka hizmet arenası olduğunu belirterek, siyasette kavga istemediklerini söyledi.

Ülkede huzur ve barış istediklerini, bunun için yeni bir başlangıç yapmaya ihtiyacımız olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, 

"Siz hazırsanız ben de hazırım, kadromuz da hazır, Türkiye hazır. Dünyanın en güzel coğrafyasındayız. Türkiye çok güzel bir yerde. Bu güzel ülkeyi cennete dönüştürmemiz elimizde. Kavgasız bir Türkiye'yi yeniden inşa etmemiz elimizde. Eğer siyaseti ahlaklı kılarsak, siyasette zenginleşme ve köşeyi dönme aracı olmazsa bu güzel ülkeyi yeniden ayağa kaldırabiliriz. Yeniden ayağa kaldırmak için hepimiz hazırız, size hizmet etmeye sizin için çalışmaya hazırız. CHP iktidarından hiç bir politikacı 'ben köşeyi döndüm' diyemeyecek. Köşeyi halk dönecek. 13 yıldır iktidardalar. Türkiye'nin hangi sorunu çözdüler? İşsizliği mi, yoksulluğu mu, yolsuzluğu mu, esnafın derdini mi, yasakları mı çözdüler? Sadece kendilerinin köşeyi dönme sorunu çözdüler. Bende diyorum ki siyaset halka adanmışlıktır, siyaset halk için yapılır. Siyaset refahı tavana yaymaktır."

Eğitim sistemini iş garantili bir sistemle yeniden inşa edeceklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Eğitim sistemini 1 yılı okul öncesi olmak üzere 13 yıl zorunlu yapacağız. Bütün uygar ülkeler böyle. Onlar da hemen çıkıp 'CHP gelirse imam hatip okullarını kapacak' diyorlar. Kayseri'den sesleniyorum. Herkes bilsin ki CHP hiç bir zaman din eğitimini yasaklamayacak, imam hatipleri kapatmayacak. Zaten imam hatipleri kuran Diyanet İşlerini Başkanlığını kuran CHP'dir. CHP iktidarında hiç kimsenin etnik kimliği, hiç kimsenin inancı, hiç kimsenin yaşam tarzını siyasete malzeme yapmayacağız. Çünkü bizim inancımıza göre insan Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımın üstünde yeri vardır. Demokrasiyi, özgürlüğü getireceğiz. Herkesin karnının doyduğu huzur içinde yaşayan Türkiye'yi inşa edeceğiz. 7 Haziran demokraside yeni bir sayfa olacak." 

İktidarları döneminde aile sigortasını getireceklerini ve hiç bir ailenin gelirinin 720 liranın altına olmayacağını belirten Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

 "800 bin taşeronda çalışan var. Taşeronu tarihe gömeceğiz. Şu anda taşeronda çalışan bütün işçileri kadroya alacağız. Hepsinin sendika toplu sözleşme hakkı olacak. Zaten bu işçilere parayı devlet veriyor. Biz sadece aradan köle tüccarını çıkarıyor ve doğrudan işçiye veriyoruz.  İnşallah haramilerin saltanatını yıkacağız. Hakkı, adaleti, demokrasiyi getireceğiz. herkesin kazandığı bir Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz."

(Bitti)

 

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.