Chp’li İnce ‘paralel Yapı’ Operasyonunu Değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili Muharrem İnce, dün ‘Paralel yapı’ soruşturması kapsamında yapılan operasyona ilişkin, “Bugün ’terör örgütü’ diyorsun, ’geçmişte ne istediler de vermedik’ diyorsun. O zaman sen...

Chp’li İnce ‘paralel Yapı’ Operasyonunu Değerlendirdi

banner390
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili Muharrem İnce, dün ‘Paralel yapı’ soruşturması kapsamında yapılan operasyona ilişkin, “Bugün ’terör örgütü’ diyorsun, ’geçmişte ne istediler de vermedik’ diyorsun. O zaman sen terör örgütüne ne verdin?” dedi.

CHP’li İnce, Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Demir’i ziyaret etti. Ziyaretin ardından 14 Aralık operasyonunu değerlendiren İnce, “Bugün cemaate yapılan operasyona diyoruz ki biz kimseye kimlik sormayız. Haksızlığa uğrayan kim olursa olsun Kürt, sosyalist, Alevi, ulusalcı, cemaatçi hiç fark etmez. Kim haksızlığı uğruyorsa adres sormadan, kimlik sormadan ona yardımcı oluruz" ifadelerini kullandı.

"Çelişkiye bakın, bunlar terör örgütü diyor" diyen İnce şöyle devam etti:

"Paralel yapı bir terör örgütü diyor. Peki, geçmişte ne demişti, ‘ne istediler de vermedik’ demişti. Bülent Arınç ne demişti, ‘40 yıldır tanırım iyi insanlar’ demişti. Bekir Bozdağ yere göğe sığdıramıyordu. Peki, bugün terör örgütü diyorsun, geçmişte ne istediler de vermedik diyorsun. O zaman sen terör örgütüne ne verdin? Sen terör örgütüne bunları verdiysen, senin de yargılanman lazım.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.