banner417
banner425
16 Aralık 2014 Salı 17:07
32 Okunma
Chp’li Kadın Vekil Genel Kurul’da Üzerini Çıkarttı
banner416
CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, Çarşı grubuna destek vermek için TBMM Genel Kürsüsünde önce ceketini, ardından da Çarşı grubunun ambleminin bulunduğu tişörtünü çıkarttı.

Gezi Parkı olaylarına ilişkin aralarında Beşiktaş Çarşı taraftar grubu üyelerinin de bulunduğu 35 kişi hakkında, “Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek” suçundan açılan davanın İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmasına katılan CHP’li milletvekilleri Çarşı grubuna destek verirken, TBMM Genel Kurulu’nda da bazı CHP milletvekilleri kürsüye Çarşı grubu atkı ve tişörtleri ile çıktı.

Ceketinin altına giydiği Çarşı grubu amblemli tişörtü ile Genel Kurul kürsüsüne çıkan CHP’li Melda Onur, “Çarşı’nın darbe yapacağına inandırmaya çalışmak tamda bir yalancı çobanlıktır. Çarşı toplumsal muhalefette sizden önce de vardı” dedi. Onur, kürsüde konuşma yaptığı esnada önce ceketini çıkarttı ve üzerinde Çarşı grubunun ambleminin bulunduğu tişört ile kaldı. Daha sonra Çarpı grubu ambleminin bulunduğu tişörtü de çıkartan Onur, Ali İsmail Korkmaz’ın fotoğrafının bulunduğu tişört ile kaldı. Elini havaya kaldıran Melda Onur, Ali İsmail Korkmaz’ın ismi ile “üçlü” diye tabir edilen sloganı attıktan sonra “Çarşı vicdandır, yargılanamaz” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ise kürsüye Çarşı grubu atkısı ile çıktı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426