Chp’li Serter De Kürsüye Pankartla Çıktı

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, hükümetin eğitim politikalarını Meclis kürsüsüne getirdiği pankartlarla eleştirdi.TBMM Genel Kurulu’nda 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap...

Chp’li Serter De Kürsüye Pankartla Çıktı

banner390
CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, hükümetin eğitim politikalarını Meclis kürsüsüne getirdiği pankartlarla eleştirdi.

TBMM Genel Kurulu’nda 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı görüşmelerinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın politikalarını eleştiren CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, 1997 ile 2002 arasında öğretmen maaşlarının yüzde bin arttığını söyleyerek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın kendi kararlarını kendisi veremediği için çok talihsiz bir bakanlık olduğunu iddia etti. Eğitime yapılan müdahalelerin vizyonu geriye dönük işletmeye yönelik olduğunu kaydeden Serter, “Eski Başbakan ve yeni Cumhurbaşkanı Milli Eğitim’e müdahale ediyor. Eğitimde bu başarısızlığın adresinin Sayın Bakan ve ondan önceki bakanlar olduğunu düşünmüyorum, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.