banner417
banner425
25 Ekim 2014 Cumartesi 15:50
23 Okunma
Davutoğlu, Talas Raylı Sistem Ve Hal Kompleksi’nin Açılışını Yaptı
banner416
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kayseri’de düzenlenen Talas Raylı Sistem ve Hal Kompleksi’nin açılışında yaptığı konuşmada, “Allah, Kılıçdaroğlu gibi, ‘1 buçuk milyon Suriyeliye bu toprakları açmak ihanettir’ demeyi nasip etmesin” ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu, “Allah bu milleti kimseye muhtaç ve mahcup eylemesin. Kılıçdaroğlu gibi, ‘1 buçuk milyon Suriyeliye bu toprakları açmak ihanettir’ demeyi nasip etmesin. Türkiye ve asil milletimiz zalimlere karşı mazlumların yanında olacak. Biraz önce acı bir haber aldık, Afyon’da trafik kazası olmuş, 8 kişi hayatını kaybetmiş. Allah onlara rahmet eylesin. Bu ülkenin yükselişini kimse engelleyemeyecek. Kim ne yaparsa yapsın, bu ülke ve milletimizin aziz fertlerinin bu güçlü ülkeden feyz almasını kimse engelleyemeyecek" diye konuştu.

Kayseri Talas Raylı Sistemi’nin Kayseri’nin yeni ve modern yüzünün modeli olacağını belirten Davutoğlu, "Hal kompleksinde de bin kişi istihdam edilecek. İnşallah helal rızık ile alın teriyle Kayserililer çalışacak. Kayseri’ye önümüzdeki yıl içinde Yerköy-Kayseri hızlı tren hattı için kazmayı vuracağız. Antalya’dan gelip Türkiye’nin en büyük turizm koridorunu oluşturan hızlı tren projesi de bitirilecek. Kayseri’yi bir ticaret şehri ve lojistik şehri yapmaya kararlıyız. Kayseri’nin beklediği bütün ulaştırma ve ticaret projelerine öncelik vereceğiz. Bütün demiryolu projeleri tamamlanacak, Kayseri tarihten beri üstlendiği rolü üstlenerek temel siyasi ve ekonomik merkezlerden birisi olacak. Kim ne derse desin, kim hangi tuzaklarla tuzak kurarsa kursun Kayserili bizim yanımızda ise, Anadolu insanı bizim yanımızdaysa hizmetimize kimse engel olamayacak. Kayseri’ye, verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426