Demirtaş: "chp İzleme Kurulu’nda Yer Alırsa Tabi Ki İyi Olur "

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "CHP İzleme Kurulu’nda yer alırsa üçüncü göz dediğimiz, CHP’ye yakın, onların önereceği isimler yer alırsa tabi ki iyi olur" dedi.Demirtaş, basın mensuplarının...

Demirtaş:

banner390
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "CHP İzleme Kurulu’nda yer alırsa üçüncü göz dediğimiz, CHP’ye yakın, onların önereceği isimler yer alırsa tabi ki iyi olur" dedi.

Demirtaş, basın mensuplarının CHP’nin İzleme Kurulu’na yönelik tutumu ile ilgili sorusu üzerine, "CHP İzleme Kurulunda yer alırsa, üçüncü göz dediğimiz, CHP’ye yakın, onların önereceği isimler yer alırsa tabi ki iyi olur. Takdir onların" karşılığını verdi.

Demirtaş, çözüm sürecine ilişkin, "Sayın Başbakan gerekirse bütün siyasi partileri ziyaret etsin, görüşlerini alsın. Bu şekilde daha katılımcı demokratik bir katılım olmaz mı. CHP’nin önerileri olsun" dedi.

Sekretaryada yer alacak 5 mahkumun durumu ile ilgili soruya ise Demirtaş, "Herhangi bir sıkıntının olmadığı iletildi. Ancak değişimin yapılıp yapılmadığını tam bilmiyoruz" cevabını verdi. İmralı’ya gidiş için tarih sorulması üzerine Demirtaş, "Henüz tarih netleşmedi" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.