Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun:

- "Vatandaşlarımızdan ricamız, sandığa gitmeleri. İnşallah bu seçimden tek başına bir iktidar çıkar. Bu iktidar AK Parti, MHP, CHP, hangisi olursa olsun ama tek başına bir partinin iktidar olmasının çok önemi var"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun:

banner390

AKSARAY (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, vatandaşlardan önümüzdeki seçimlerde sandığa gitmelerini isteyerek, "İnşallah bu seçimden tek başına bir iktidar çıkar. Bu iktidar AK Parti, MHP, CHP, hangisi olursa olsun ama tek başına bir partinin iktidar olmasının çok önemi var" dedi.

Bayram ziyaretleri kapsamında Aksaray'ın Gülağaç ilçesine gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, ilçe Belediye Başkanı Faruk Teymen'i makamında ziyaret etti.

Alaboyun, burada yaptığı açıklamada, 7 Haziran seçiminden sonra Türkiye’nin istikrarsız bir döneme girdiğini söyledi.

Bunun güçlü bir iktidar olmamasından kaynaklandığını ifade eden Alaboyun, "Seçimlerden sonra bazı partilerle yapılan görüşmelerde koalisyon imkanı olmadığı için ülkede birtakım belirsizlikler oldu. Bunun neticesinde spekülasyonlar doğdu. Dolar 2 lira 60 kuruştan 3 lira 1 kuruşlara kadar yükseldi. Demek ki; ülkenin istikrara ihtiyacı var" diye konuştu.

- "Reformların yapılabilmesi için güçlü iktidarların olması lazım"

Alaboyun, bağımsız bakanlar oldukları için herhangi bir siyasi partiyi desteklemediklerini ve seçim propagandası yapmadıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Önümüzde bir seçim var. Vatandaşlarımızdan ricamız, sandığa gitmeleri. İnşallah bu seçimden tek başına bir iktidar çıkar. Bu iktidar AK Parti, MHP, CHP, hangisi olursa olsun ama tek başına bir partinin iktidar olmasının çok önemi var. Ülkenin istikrarı ve geleceği açısından insanlara mümkün olduğu kadar; 'ben oy vermesem olur' dedirtmeyin. Sandığa gidilsin ve demokratik hakkımız kullanılsın. Bakın son 13-15 yıldır ülkede hızlı bir gelişim, dönüşüm süreci yaşandı. Bunun devam etmesi gerekiyor. Reformların devam etmesi gerekiyor. Bu reformların yapılabilmesi için de güçlü iktidarların olması lazım."

- "Arzumuz, gönlümüzden geçen tek başına iktidardır"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı ise seçimlere kısa bir süre kaldığını ve herkesin sandığa giderek vatandaşlık görevini yerine getirmesi gerektiğini aktardı.

Halkın, en büyük hakem olduğunu anlatan Aşcı, "Vatanımıza sahip çıkmak istiyorsak bunun yöntemleri var. 1 Kasım'da memleketimize nasıl sahip çıkacağımıza karar vermemiz gerekiyor. Arzumuz, gönlümüzden geçen tek başına iktidardır. Ama milletimizin kararı koalisyon olursa, koalisyondur, bizim ona yapacağımız bir şey yok. Ama öncelikle sandığa gidilmesi gerekiyor. Dolayısıyla güçlü ülke olmanın yolu bundan geçer" diye konuştu.

Aşcı ve Alaboyun, ziyaretin ardından ilçeye bağlı Demirci beldesi ile Kızılkaya köyünü ziyaret ederek, vatandaşlarla bayramlaştı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.