Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

YOZGAT (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Biri diyor ki 'ben asgari ücreti bin lira yapacağım', biri diyor 'bin 500 lira', diğeri de diyor ki, 'neden bu kadar az oldu 5 bin lira yapalım'. Şimdi bekliyoruz, 7 Haziran’a...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

banner390

YOZGAT (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Biri diyor ki 'ben asgari ücreti bin lira yapacağım', biri diyor 'bin 500 lira', diğeri de diyor ki, 'neden bu kadar az oldu 5 bin lira yapalım'. Şimdi bekliyoruz, 7 Haziran’a kadar 10 bin liraya çıkaracak bir parti çıkacak mı?" dedi. 

Yıldız, AK Parti Yozgat Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışında yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarında ülkenin hizmetle tanıştığını söyledi.

AK Parti yolculuğunda Türkiye’nin sadece bu gününü değil, geleceğini de imar etmekle uğraştıklarını ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:

"Bu onuncu seçimimiz. Allah’ın izniyle ve sizlerin verdiği destekle yoğun çalışma ve gayretlerinizle beraber onuncu seçimimiz olan 7 Haziran seçimlerini alacağız. Öyle projeler gerçekleştiriyoruz ki yalnızca müzakeresi, hazırlığı 16-17-18 ay sürüyor. Bizden önce kurulan Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hükümetlerin ömrü 18 ay. Şimdi neye karar verip de neyi yapacaklar. Müzakere yapıyorsun, karar veriyorsun, tam imza aşamasında hükümet değişiyor. O yüzden başlayıp da devam ettiğimiz, başlayıp bitirdiğimiz ve başlayıp da uzun süreler boyu devam ettireceğimiz işler var." 

Her iki seçmenden birinin AK Parti'ye güvendiğini belirten Yıldız, vatandaşın desteğiyle iktidarda kalmaya devam edeceklerini ve hizmetlerinin süreceğini ifade etti.

Yıldız, seçim döneminde partilerin vaat yarışına girdiğine işaret ederek, şöyle devam etti:

"Bakın, seçim vaatlerinden dolayı birçok parti açık borsa gibi pazara çıktı. Akıllarına geleni söylüyorlar. 'Olur mu olmaz mı' diye düşünmüyorlar. Çünkü iktidar olma ihtimalleri olmadıkları için çok rahatlıkla çaylarını kahvelerini içerken bunlardan bahsediyorlar. Biri diyor ki 'ben asgari ücreti bin lira yapacağım, biri diyor 'bin 500 lira', diğeri de diyor ki, 'neden bu kadar az oldu 5 bin lira yapalım.' Şimdi bekliyoruz, 7 Haziran’a kadar 10 bin liraya çıkaracak bir parti çıkacak mı? Ben doktora sordum, acaba bu tür atmanın, tutmanın sağlığa bir zararı var mı diye. 'Yok' dedi doktor, 'atıp tutabilirler' dedi. O yüzden bizler dürüst olacağız, samimi olacağız, açık yürekli olacağız. Ne söylemişsek onu yapacağız, ne yapmışsak onunla alakalı konuşacağız." 

AK Parti'nin projeye ürettiğini ve her zaman vatandaşa dürüst olmayı tercih ettiğini vurgulayan Yıldız, "Eğer sadece seçim vaatleriyle bu ülkede iş yapılacak, bu ülkede iktidar olunacak olsaydı, bu ülkenin en büyük hırsızı olan Cem Uzan iktidara gelirdi. Neler vadetmedi ki. Bu tür mitinglerde dedi ki, 'bir yandan dönerlerinizi yiyin, bir yandan bana oyunuzu verin, ben bir yandan hırsızlamaya devam edeyim' dedi. Peki bununla ekmek gemisi yürüyor mu? Eğer onun dedikleri doğru olsaydı, halkımız ona güvenseydi, bir kısım boş vaatlere inansaydı, şu anda o fellik fellik kaçar mıydı?" ifadelerini kullandı.

Çözüm Süreci ile Türkiye'nin kamburlarından birinden daha kurtulacağını dile getiren Yıldız, HDP’nin meydanlarda vatandaşa şirin gözükme çabasında olduğunu aktardı.

İçeriden ve dışarıdan her türlü saldırıya göğüs gererek millete hizmet ettiklerini kaydeden Yıldız, "O yüzden tehditlere aldanmayacaksınız. Gizli kapaklı çevrilmeye çalışılan oyunların hiçbirine prim vermeyeceksiniz. Bir paralel yapı üredi, hemen yanı başımızda. Kurban bayramında kurbanın kesilmesini eleştiren yazarları manşetlere taşıdılar. Soruyoruz Allah aşkına, bir seçim döneminde AK Parti’ye oy verip de daha sonra MHP’ye, daha sonra CHP’ye, daha sonra da HDP’ye oy vermek diye nasıl bir kural var. Bunu anlamış değilim" diye konuştu.

Yıldız, konuşmasını, "7 Haziran seçimlerinde sandığa giderken şunları unutmayın. Nufüs cüzdanınızı, vicdanınızı, durdurulan MİT tırlarını, beddua seanslarını, 17-25 Aralık senaryolarını, Gezi olaylarındaki ihanet odaklarını, Filistin’i, Taksim’i Kabe ile kıyaslayanları, Filistinli yetimleri, Suriyeli çocukları ve Mısırlı kardeşlerimizi unutmayın. Allah yar ve yardımcımız olsun" diye tamamladı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.