Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Kayseri'de

KAYSERİ (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Hiçbir vatandaşımız kaçak elektrik kullanmayacak. Bu hem devlet hem de kul hakkı ile alakalı bir husustur" dedi.Yıldız, AK Parti İl Başkanlığı tarafından Kadir Has Spor Salonu'nda...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Kayseri'de

banner390

KAYSERİ (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Hiçbir vatandaşımız kaçak elektrik kullanmayacak. Bu hem devlet hem de kul hakkı ile alakalı bir husustur" dedi.

Yıldız, AK Parti İl Başkanlığı tarafından Kadir Has Spor Salonu'nda düzenlenen "İstişare Toplantısı" öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, "Muhalefet partileri, seçim vaadi olarak ücretsiz elektrik dağıtacağını söylüyor, bu konudaki düşünceleriniz nedir?" yönündeki sorusu üzerine Yıldız, kayıp kaçakla alakalı konunun siyasi istismar haline getirildiğini söyledi.

Bu konuda yapılacak işlemin son derece net ve belli olduğuna dikkati çeken Yıldız, şunları kaydetti:

"Hiçbir vatandaşımız kaçak elektrik kullanmayacak. Bu hem devlet hem de kul hakkı ile alakalı bir husustur. Eğer sayın Demirtaş, ‘ben iktidar partisi olmak istiyorum, Türkiye’yi kucaklayacağım, şirinlik yapmaya devam edeceğim’ diyorsa yapacağı bir işlem var, PKK'nın zoruyla 'ödemeyin' denilen kişilere, 'bundan sonra ödemeniz lazım' demesi gerekiyor. Bunu şu ana kadar kendisinden duymadık. Eğer herhangi bir vatandaşımız elektrik parasını ödeyemiyorsa biz ona kolaylık göstermek zorundayız. 3 taksit diyorsa 3, 5 taksit, 5 diyorsa 8 taksit yapalım ama 'ödemeyeceğim' demek devlet otoritesine karşı bir yanlış olur. Gerçekten de kul hakkı olur, devlet hakkı olur. Bu yüzden bugün partiler bedava elektrik dağıtacağına kayıp-kaçakla alakalı hassasiyetlerini belirtsinler. En başta da HDP bunu yapsın."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.