Eski Adalet Bakanı Bozdağ:

YOZGAT (AA) - Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye'de insanların koalisyon dönemlerinde hep kaybettiğini belirten, "Koalisyon olup da krizin, kaosun, istikrarsızlığın olmadığı hiç bir dönem olmadı. Yakın gelecekte DSP-ANAP-MHP koalisyonu...

Eski Adalet Bakanı Bozdağ:

banner390

YOZGAT (AA) - Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye'de insanların koalisyon dönemlerinde hep kaybettiğini belirten, "Koalisyon olup da krizin, kaosun, istikrarsızlığın olmadığı hiç bir dönem olmadı. Yakın gelecekte DSP-ANAP-MHP koalisyonu Türkiye'ye ciddi bedeller ödetti" dedi.

Bozdağ, esnaf ziyaretinde bulunarak, vatandaşlara gül dağıttı. Bozdağ, ziyaret sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçimlerde meydanların dolup taştığını, siyasi parti liderlerinin seçime dönük açıklamalarda bulunduğunu söyledi.

Türkiye genelinde insanlarda sağduyunun egemen olduğunu ifade eden Bozdağ, meydanlara aklı selimin hakim olduğunu gördüğünü ifade etti.

Bekir Bozdağ, koalisyon olup da krizin, kaosun, istikrarsızlığın olmadığı hiç bir dönemin olmadığını belirterek, "Yakın gelecekte DSP-ANAP-MHP koalisyonu Türkiye'ye ciddi bedeller ödetti. AK Parti dönemlerinde istikrarla Türkiye büyüdü. Siyasi iktidar, güçlü yönetim ve bunun doğurduğu güven ortamı Türkiye'nin her alanda gelişmesine, değişmesine, dönüşmesine, kalkınmasına yol açtı. Vatandaşlarımız siyasi istikrara, güçlü iktidara sahip çıkıyorlar. Ben Yozgat'ta da Türkiye'de de bunu görüyorum çünkü milletimiz istikrarın, güçlü iktidarın kıymetini gayet iyi biliyor. Türkiye'nin yeniden zayıf iktidarlara, istikrarsız dönemlere, krizlerin ve kaosların olacağı dönemlere dönmesini arzu etmiyorlar" dedi.

- "HDP'nin arkasındaki asıl güç PKK terör örgütüdür"

Bu seçimde HDP'nin barajı geçmesi için uğraşan çevrelerin hep birlikte hareket ettiğini bildiren Bozdağ, "HDP'nin arkasındaki asıl güç PKK terör örgütüdür. PKK terör örgütü HDP'ye büyük destek vermektedir. Sadece onlar değil, başka çevreler de, ulusalcı geçinen çevreler, paralel yapı, Doğan medyasındaki bazı önemli kalemler, aşırı sol guruplar, laikçilikle geçinen çevreler... Baktığımızda her biri HDP'yi parlatmak, şirin ve sevecen göstermek için büyük bir yarışın içerisindeler" diye konuştu.

Bozdoğan, Türkiye'de lehine en fazla çalışma yapılan partinin HDP olduğunu iddia ederek, şunları kaydetti:

"Çünkü birbirini gördüğünde yolunu değiştirecek, birbirine selam vermeyecek, birbirinin izine kurşun atan birçok çevre gönüllü bir şekilde HDP'nin barajı geçmesi için çalışıyorlar. Benim buradan merak ettiğim soru şu, onu buradan sormak isterim. PKK'nın siyasi hedefleri ile bu çevreleri birleştiren güç nedir? Onu merak ediyorum. Bunu birleştiren bir güç var, o güç kimdir onu milletimizin de sorması gerektiğine yürekten inanıyorum. Ulusalcılarla PKK terör örgütünü aynı siyasi hedefte kim veya kimler birleştiriyor. Paralel yapı ile PKK terör örgütünü aynı hedefte kim veya kimler birleştiriyor. Milletimizin bunun cevabını kendince verdiğini de görüyorum. Bu seçimde AK Parti'nin önünü kesmek için ortaya konulmuş HDP projesine de sandıktan milletimizin geçit vermeyeceğine inanıyorum."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.