Genel seçime doğru

YOZGAT (AA) - Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Demokrasilerde milletin iradesi dışında belirleyici bir irade yoktur, olamaz da. İktidara gelmenin yolu da, iktidardan gitmenin yolu da milletten geçer" dedi.Bozdağ, AK Parti Yerköy İlçe Teşkilatı...

Genel seçime doğru

banner390

YOZGAT (AA) - Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Demokrasilerde milletin iradesi dışında belirleyici bir irade yoktur, olamaz da. İktidara gelmenin yolu da, iktidardan gitmenin yolu da milletten geçer" dedi.

Bozdağ, AK Parti Yerköy İlçe Teşkilatı tarafından, öğretmenevinde köy ve mahalle muhtarlarına yönelik düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, milletin seçimlerde kimin hükümet olacağına, kimin muhalefet olacağına karar verdiğini söyledi.

AK Parti'ye ve ülkeye hizmet etmenin onurunu yaşadığını dile getiren Bozdağ, AK Parti hükümetleriyle Türkiye'nin güçlü bir noktaya geldiğini belirtti.

Milletin her zaman en iyi ve en doğru kararı verdiğini anlatan Bozdağ, şöyle devam etti:

"Siz istediğinizi iktidar, istediğinizi muhalefet yapıyorsunuz. Sandıklar bunun karar merci oluyor. Ben bu vesileyle muhalefetin de, iktidarın da tartıya çıktığı bu seçimlerde belirleyicinin her zaman olduğu gibi aziz milletimiz olduğunu bir daha ifade etmekten onur duyuyorum. Çünkü birileri Türkiye'de milletin dışında belirleyici odaklar olduğuna inanıyor. Onlara biz her defasında aynı şeyi söyledik. Demokrasilerde milletin iradesi dışında belirleyici bir irade yoktur, olamaz da. İktidara gelmenin yolu da, iktidardan gitmenin yolu da milletten geçer. Millet istediğini getirir, istediğini götürür. Türkiye’de istediklerini iktidar yapmak isteyenler, istediklerini iktidardan göndermek isteyenler, televizyonlarla, gazete manşetleriyle başka başka kirli propagandalarla milletimizin iradesini fesada uğratmak için ciddi çalışmalar yapıyor."

Her seçimde kirli çalışmaların olduğunu dile getiren Bozdağ, "Her zaman milletin sağduyusu, basireti, aklıselimi galip geliyor. Karanlık odakların ortaya koyduğu oyun sandıkta sizin verdiğiniz oylarla bozuluyor. İnanıyorum ki 7 Haziran'da yapılacak seçim yine bu anlamda yine bir başka oyunu bozma seçimi olacaktır" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun halka boş vaatler verdiğini dile getiren Bozdağ, şunları kaydetti:

"Şimdi Kılıçdaroğlu konuşuyor. Acayip bir şekilde atıyorlar. Kılıçdaroğlu şimdi diyor ki 'ben yapacağım'. Şimdi bekara kadın boşamak kolay. Nasıl yapacaksınız. Sadece vaat edip anında sevindirip, yapamayınca da üzecek misin. Şimdi bunların yaptıkları böyle. 'Ben vergi koymayacağım' diyor. Ya nereden karşılayacaksın. Vergi artıracak, bugün gördüğünüz her şey pahalanacak. Ya öyle yapacak, ya para basacak, enflasyon artacak, zaten vergi artırmakta maliyetleri yükseldikçe oda enflasyon ya da borçlanacak. Ondan sonra zaten ülke ekonomisini iki adım sonra batıracak. SSK’yı batırdı. Şimdi sıra Türkiye’yi batırmaya geldi. Ama bu millet buna bu imkanı vermeyecektir."

Toplantıya, Bozdağ'ın yanı sıra AK Parti Yozgat milletvekili adayı İskender Minar, Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Ahmet Yavuz ve partililer katıldı.

Bozdağ ve milletvekili adayı Minar, toplantının ardından ilçe esnafını ziyaret etti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.