Genel seçime doğru

NİĞDE (AA) - Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Eğer yolumuz kesilmemiş olsaydı (koalisyon dönemi) emin olun şu an Türkiyemiz Almanya'dan, Fransa'dan, İngiltere'den de ekonomik bakımdan çok daha önde olurdu" dedi.Kamalak,...

Genel seçime doğru

banner390

NİĞDE (AA) - Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Eğer yolumuz kesilmemiş olsaydı (koalisyon dönemi) emin olun şu an Türkiyemiz Almanya'dan, Fransa'dan, İngiltere'den de ekonomik bakımdan çok daha önde olurdu" dedi.

Kamalak, Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen "Milli İttifak" Niğde milletvekili aday tanıtım toplantısındaki konuşmasında, programa aday tanıtımı için değil yaşanabilir bir Türkiye'yi ve yeni dünyayı kurmak amacıyla geldiklerini söyledi.

Partililerden 7 Haziran'daki yapılacak genel seçimde sandıklara hakim olmalarını isteyen Kamalak, Niğde'nin 6 ilçesinde çalınmayan kapı ile tam kadro olarak görevlendirmeyen sandık kalmaması gerektiğini vurguladı.

Kamalak, şöyle devam etti:

"Sizin sesinizi arşa yükseltecek bir temsilciniz yoksa vebal altındasınız. Başka partilerin buraya vereceği bir şey var mı? Bu zamana kadar neyi verdiler? Maddi anlamda 2 tane fabrikası var. Biri şeker fabrikası, biz kurmuşuz. Koalisyon hükümeti döneminde. Şu an satış programının içinde. Eğer biz karşı çıkmasak şimdiye çoktan satılmış olacaktı. Diğeri çok ortaklı halı fabrikası o da bizim eserimiz. Eğer yolumuz kesilmemiş olsaydı emin olun şu an Türkiyemiz Almanya'dan, Fransa'dan ve İngiltere'den de ekonomik bakımdan çok daha önde olurdu."

Kamalak, partililerden gecelerini gündüze katarak ve inanarak çalıştıklarında iktidarın bedene hitap eden kuvvetinin hiçbir hükmünün olmadığını görebileceklerini ifade etti.

-"Bu yola Allah'ın rızasını kazanmak için çıktık"-

Salonda "Alperen Destici" ve 'Bu gençlik seni başbakan yapar" sloganları ile karşılanan eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, bu sloganlara karşılık, "Önce Mustafa Kamalak olsun sonra ben" ifadesini kullandı.

Destici, bu yola Allah'ın rızasını kazanmak için çıktıklarını belirterek, "Biz milletvekilliği, bakanlık, başbakanlık için yola çıkmadık, biz Allah'ın rızasını kazanmak için yola çıktık, onu kazandık mı o bize yeter" dedi.

Türkiye'yi yönetenlerin Niğde'yi seçimden seçime hatırladıklarını savunan Destici, çeşitli vaatlerle ya da devletin fonlarından, devletin imkanlarından, sanki kendi imkanlarıymış gibi, babalarının parasıymış gibi Niğdeliye dağıtarak, oyu alıp gitmeyi planladıklarını öne sürdü.

Bugüne kadar hiçbir alanda kalıcı çözümler getirilmediğini ifade eden Destici,  şunları söyledi:

"Bugün TEOG sınavına girdi öğrencilerimiz. Her yıl değişen bir sınav sistemi ile karşı karşıyayız. 13 yıldır aynı iktidar var ama her yıl sınav sistemi değişiyor. Sanki başka bir hükümet gelmiş gibi, her bakan geldiğinde değişiyor. Yap boz tahtasına çevirdiler. Öğrencilerimizin kafası allak bullak olduğu gibi velilerimizin de dengesi bozuldu. Öyle bir eğitim sistemi getirdiler ki 12 yıl okuyan 400 bin öğrenci bir tane matematik sorusunu doğru çıkartamıyor. 600 bin öğrenci bir tane fen sorusu doğru çıkartamıyor. Bu nasıl bir eğitim sistemi? Utanmıyor musunuz? Ben Milli Eğitim Bakanı olsam böyle bir sonuç çıksa Allah şahit ki ertesi gün istifa ederim." 

Türkiye'nin kaynak değil israf probleminin bulunduğunu anlatan Destici, ülkenin tek ihtiyacının ehliyetli ve liyakatli, dürüst, çalışkan, helal-haram ölçüsüne sadık kalmış, siyasetini partisi ve kendisi için değil ülkesi, milleti ve mazlum coğrafyası için yapan kadrolara ihtiyacının olduğunu söyledi.

Destici ve Kamalak, konuşmalarının ardından milletvekili adaylarıyla katılımcıları selamladı.


Etiketler; #Niğde

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.