Genel seçime doğru

KAYSERİ (AA) - MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, "Birileri çıkıyor MHP'nin engellenemez yükselişini engellemek adına 'MHP, HDP ile koalisyon yapacak' diyor. Dünya tersine döner ama bu olmaz" dedi.Halaçoğlu, Kayseri'de partisinin...

Genel seçime doğru

banner390

KAYSERİ (AA) - MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, "Birileri çıkıyor MHP'nin engellenemez yükselişini engellemek adına 'MHP, HDP ile koalisyon yapacak' diyor. Dünya tersine döner ama bu olmaz" dedi.

Halaçoğlu, Kayseri'de partisinin Melikgazi ilçe teşkilatı tarafında bir düğün salonunda düzenlenen üye katılım töreninde yaptığı konuşmada, tüm kadınların Anneler Günü'nü kutlayarak, dünyada karşılıksız sevgi veren tek varlığın anneler olduğunu belirtti.

Türk kültüründe kadınların ayrı bir yerinin olduğunu, kadınların toplum içerisinde hep baş tacı edildiğini dile getiren Halaçoğlu, "Bir de sesleri çıkmayan ama çocukları bu vatan için kanını vermiş şehit analarımız var. Allah onlara sabır versin, evlatları bu memleket için şehit oldu ama birileri çıkıyor şehit olan evlatları bir kenara bırakıp, o caniyle, bebek katiliyle masaya oturuyor. Bebek katiline bu kadar önem veren ama şehitleri bir kenara bırakan, seçimde oy kaybetmeye başladığını görünce de şehit ve gazi analarını aklına getiren bir anlayış var" ifadelerini kullandı. 

Halaçoğlu, dokunulmazlık kazanmak için milletvekili adayı olanlar bulunduğunu savunarak, şöyle konuştu:

"Birileri çıkmış diyor ki 'Onlar söyler biz yaparız.' Hani koymuşlar ya stantlara, afişlere.... Gerçekten biz söylüyoruz, onlar yapıyor. Biz 'hırsız' diyoruz, hırsızlık yapıyorlar. Biz 'yolsuz' diyoruz, yolsuzluk yapıyorlar. Zaten yapacakları hiçbir şey de kalmadı. 13 senedir bunlar iktidardalar. Hele birisi var, burada 21 yıldır Kayseri'ye hizmet ediyor güya. 4 sene hizmeti daha var, onu bırakıyor milletvekili olacağım diyor. Milletvekili zırhına bürünmek istiyor. Biz diyoruz ki, MHP olarak milletvekili dokunulmazlıklarını kaldıracağız. İnşallah bizim iktidarımızda hepsinin yakasına yapışacağız ve ondan sonra tek tek mahkemede hesap verecekler."

- "Biz koalisyon falan yapmayacağız, tek başımıza iktidar olacağız"

 MHP'nin yükselişinin farklı yollardan engellenmeye çalışıldığını iddia eden Halaçoğlu, "Birileri çıkıyor MHP'nin engellenemez yükselişini, engellemek adına 'MHP, HDP ile koalisyon yapacak' diyor. Dünya tersine döner ama bu olmaz. Başka biri çıkmış 'O zaman AKP ile yapacaksınız' diyor. Kardeşim, biz koalisyon falan yapmayacağız, biz tek başımıza iktidar olacağız" dedi.

"MHP iktidarında, Cumhurbaşkanı da dahil kim yolsuzluk yapmışsa, kim bu vatana ihanet etmişse, kim hata yapmışsa, halkın ekmeğini yemiş, cebindekini almışsa muhakkak Yüce Divan'a çıkacaktır" diyen Halaçoğlu, şunları kaydetti:

"Bunun dışında hiçbir şey olması mümkün değildir. Genel Başkanımız İzmir'in meydanında miting yapıyor, sahalar almıyor, caddeler almıyor. Kendi stadyuma gitmiş, bırakın tribünleri 22 kişinin futbol oynadığı sahayı dolduramamışlar. Bir de '1400 lira asgari ücreti net vereceklermiş bunlar. Nereden veriyorlarmış' diyor. Kendileri o saray bozuntusunda su içtikleri altın yaldızlı kadehlerini bin liraya almışlar. Asgari ücret bugün kaç lira? 949 lira. Yani bardak parası kadar bile değil. Onların su içtiği bardak parasıyla bu millet bir ay geçinmeye çalışıyor. Biz de diyoruz ki açlık sınırı 1333 liradır, biz 1400 lira net vereceğiz diyoruz."

Konuşmaların ardından Halaçoğlu, MHP'ye katılan 714 kişiye parti rozetlerini taktı.

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.