Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı:

- "Seçimlerde çıkacak sonuçlar ne ise şimdiden başımızın üstündedir. Vicdan sahibi insanlarımız, temiz vicdanlarıyla kararlarını verecekler. Barış ortamında, herkes huzur içerisinde sandığa gidecek. Seçimlerde yüzde 100 katılımın olmasını istiyoruz"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı:

banner390

AKSARAY (AA)- Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, "Seçimlerde çıkacak sonuçlar ne ise şimdiden başımızın üstündedir. Vicdan sahibi insanlarımız, temiz vicdanlarıyla kararlarını verecekler. Barış ortamında, herkes huzur içerisinde sandığa gidecek. Seçimlerde yüzde 100 katılımın olmasını istiyoruz" dedi.

Bazı programlara katılmak üzere Aksaray'a gelen Bakan Aşcı, merkeze bağlı Yeşilova belde Belediye Başkanı Adnan Bayraktar'ı makamında ziyaret etti.

Aşcı, burada yaptığı açıklamada, seçime az bir süre kaldığını, gerekli tüm çalışmaların tamamlandığını söyledi.

Seçimin barış ve kardeşlik içerisinde geçmesini arzu ettiklerini ifade eden Aşcı, şunları kaydetti:

"Seçimlerde çıkacak sonuçlar ne ise şimdiden başımızın üstündedir. Vicdan sahibi insanlarımız, temiz vicdanlarıyla kararlarını verecekler. Barış ortamında, herkes huzur içerisinde sandığa gidecek. Seçimlerde yüzde 100 katılımın olmasını istiyoruz. Vakit olarak zaten az bir süre kaldı. Tarlada da pek bir iş yok. 1 Kasım’da gerekirse ineğe su vermeyin, tavuğu yemlemeyin ama sandığa gidin. Böylece sorumluluğunuzu yerine getirmiş olursunuz. Tercihinizi yaparsınız. Ondan sonra da siyasi partilerimiz de çıkan sonuca göre oradan alacağı mesajı alır. Ne yapacağına karar verir."

- Rusya'nın Suriye'deki hava saldırıları

Suriye'de yaşanan gelişmelere de değinen Aşcı, ülkedeki durumun gittikçe farklı bir boyut kazandığını aktardı.

Aşcı, Rusya'nın birkaç gündür Suriye'de hava saldırıları düzenlediğini hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Bu durumda bizim boşluğa düşmememiz lazım. Güçlü ülke olarak yolumuza devam etmemiz lazım.  Kimseye de güvenmeden bu işi yapmalıyız. A ülkesine, B ülkesine güvenerek bir iş yapamayız. Buralarda 'elden gelen öğün olmaz. O da vaktinde bulunmaz' diye bir söz var. Onun için kendi öğünümüzü kendimiz yaratacağız. Kendi gücümüzü kendimiz kuracağız. Kendi silahımızı, uçağımızı kendimiz yapacağız. Onun için güçlü olmamız lazım. Güçlü olmanın yolu da önce kardeşlikten geçiyor."

Aşcı, daha sonra esnafla bir araya geldi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.