Hdp’den İmralı Açıklaması

Halkların Demokratik Partisi (HDP), 17 Aralık’ta İmralı Adası’nda Öcalan ile toplantı gerçekleştirildiğini, bu süreçte İmralı’da Öcalan’la devlet heyeti arasında yoğun bir görüşme trafiğinin yaşandığını, yapılan toplantılar...

Hdp’den İmralı Açıklaması

Halkların Demokratik Partisi (HDP), 17 Aralık’ta İmralı Adası’nda Öcalan ile toplantı gerçekleştirildiğini, bu süreçte İmralı’da Öcalan’la devlet heyeti arasında yoğun bir görüşme trafiğinin yaşandığını, yapılan toplantılar neticesinde anlamlı, derin müzakerelere geçme konusunda herhangi bir engel olmadığının heyetlerine aktarıldığını bildirdi.

HDP’den konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Çözüm süreci kapsamında İmralı, Kandil, Devlet ve Hükümet ekseninde yürütmüş olduğumuz görüşme trafiği bütün yoğunluğu ile devam etmektedir. Bu görüşmeler kapsamında 17 Aralık Çarşamba günü İmralı Adası’nda Sayın Öcalan’la 3 saate yakın bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantının sonucunda kamuoyuyla paylaşmak isteriz ki; bu süreçte İmralı’da Sayın Öcalan’la Devlet heyeti arasında yoğun bir görüşme trafiğinin yaşandığı, yapılan toplantılar neticesinde anlamlı derin müzakerelere geçme konusunda herhangi bir engel olmadığı heyetimize aktarılmıştır. Önümüzdeki hafta edindiğimiz sonuçları ve önerileri Çözüm Kurulu Üyeleri ve Kandil’de KCK yetkilileri ile tartışarak, kamuoyunu daha geniş kapsamlı olarak bilgilendireceğimizi kamuoyuna saygıyla sunarız” denildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.