Hdp’li Çelik: “baraj Her Şeyden Önce Hukuk Devletinde Kabul Edilemez”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Demir Çelik, seçim barajı ile ilgili olarak, “Her şeyin yasakla sınırlandırıldığı bir anayasa ile çözüm bulunamaz. Baraj her şeyden önce hukuk devletinde kabul edilemez” dedi.HDP Muş...

Hdp’li Çelik: “baraj Her Şeyden Önce Hukuk Devletinde Kabul Edilemez”

banner390
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Demir Çelik, seçim barajı ile ilgili olarak, “Her şeyin yasakla sınırlandırıldığı bir anayasa ile çözüm bulunamaz. Baraj her şeyden önce hukuk devletinde kabul edilemez” dedi.

HDP Muş Milletvekili Demir Çelik, TBMM’de gazetecilerin seçim barajı ile ilgili sorularını cevaplandırdı. Çelik, “Her şeyin yasakla sınırlandırıldığı bir anayasa ile çözüm bulunamaz. Baraj her şeyden önce hukuk devletinde kabul edilemez. Anayasa Mahkemesi’nin vereceği karara göre bir günlük çalışmayla açar bunun yolunu. Hak gaspı söz konusudur. Anayasa Mahkemesi rahatlatıcı karar verecektir” diye konuştu.

Çözüm sürecine ilişkin olarak da Çelik, “Çözümün tarafı olmasını istedik CHP’nin. Bu önerimizin arkasındayız” ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.