Hdp’li Zozani’den İttifak Açıklaması

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Adil Zozani, CHP ile ittifak çağrısı yaptığı iddialarıyla ilgili, “CHP’ye yönelik kurumsal olarak bir ittifak çağrım olmamıştır” dedi.Zozani, yaptığı yazılı açıklamada, bugün...

Hdp’li Zozani’den İttifak Açıklaması

banner390
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Adil Zozani, CHP ile ittifak çağrısı yaptığı iddialarıyla ilgili, “CHP’ye yönelik kurumsal olarak bir ittifak çağrım olmamıştır” dedi.

Zozani, yaptığı yazılı açıklamada, bugün bazı gazetelerde yer alan CHP’ye 2015 genel seçimlerinde ittifak çağrısı yaptığı yönündeki haberlere ilişkin olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek açısından bir açıklama yapma ihtiyacı doğduğunu belirtti. CHP’ye yönelik kurumsal olarak bir ittifak çağrısının olmadığını vurgulayan Zozani, şunları dedi:

“İfade ettiğim husus CHP içerisindeki demokrat kesimlere yönelik demokrasi şemsiyesi altında duyarlılık oluşturma önerisidir. Türkiye’de demokrasi ve özgürlükler mücadelesini büyütmek açısından barıştan, emekten, demokrasiden yana olan herkesin ortak hareket etmesi gerektiğini savunmak zaten ilkesel tutumuzun bir gereğidir. İfadelerim bunu vurgulamaya yöneliktir. Bundan herhangi bir seçim, işbirliği ve ittifakı anlamı çıkarılmamalıdır.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.