banner417
banner425
25 Kasım 2014 Salı 17:23
108 Okunma
İmralı Heyeti Genişletildi
banner416
İmralı heyeti genişletildi. Heyete, HDP’nin önerdiği, hükümetin de olumlu karşıladığı Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Hatip Dicle ile Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) aktivisti Ceylan Bağrıyanık’ın dahil edildiği öğrenildi. HDP, “genişletilmiş” heyetin 30 Kasım’da Abdullah Öcalan’ı ziyaret edeceğini bildirdi.

Çözüm süreci çerçevesinde Abdullah Öcalan ile görüşmeler yapan İmralı heyeti genişletildi. Edinilen bilgiye göre, heyete, HDP’nin önerdiği, hükümetin de sıcak baktığı DTK Eş Genel Başkanı Hatip Dicle ile DÖKH aktivisti Ceylan Bağrıyanık’ın dahil edildiği öğrenildi. İmralı heyetinin devam eden süreçte HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken ve Pervin Buldan ile İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, DTK Eş Başkanı Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık’tan oluşacağı bildirildi.

Öte yandan, HDP Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, HDP heyetinin İmralı Adası’nda Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere Adalet Bakanlığı’na yaptığı başvuruya yanıt geldiği belirtildi. Açıklamada, İmralı heyetinin, “genişletilmiş şekliyle” 30 Kasım Pazar günü İmralı Adası’na giderek, Abdullah Öcalan ile görüşeceği bildirildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426