Katar Emiri Temim Bin Hamad Al Sani Türkiye’ye Geliyor

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak 18-19 Aralık 2014 tarihlerinde Türkiye’yi ziyaret ederek, resmi temaslarda bulunacak.Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya...

Katar Emiri Temim Bin Hamad Al Sani Türkiye’ye Geliyor

banner390
Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak 18-19 Aralık 2014 tarihlerinde Türkiye’yi ziyaret ederek, resmi temaslarda bulunacak.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, ziyaret sırasında yapılacak görüşmelerde ikili, bölgesel ve uluslararası konuların ele alınacağı kaydedildi. İki dost ve kardeş ülke arasındaki ilişkileri kurumsal çerçeveye kavuşturarak, en yüksek seviyeye çıkartmayı amaçlayan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin tesisi hakkındaki Ortak Siyasi Bildiri’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Katar Emiri arasında imzalanması öngörüldüğü kaydedilen açıklamada, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani’nin ziyaretinin, iki halkın tarihi kardeşlik bağlarının ve iki ülke arasındaki yakın işbirliğinin daha da güçlendirilmesi bakımından önemli bir vesile oluşturacağı vurgulandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.