Kültür ve Turizm Bakanı Topçu:

- "Kimsenin süper güçlerden beklediği bir şey yok. 2,5 milyon Suriyeli ve Iraklı kardeşimizi 8 küsur milyar dolar maliyete rağmen biz misafir ettik, etmeye de devam edeceğiz inşallah"

Kültür ve Turizm Bakanı Topçu:

banner390

ÇANKIRI (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, "Kimsenin süper güçlerden beklediği bir şey yok. 2,5 milyon Suriyeli ve Iraklı kardeşimizi 8 küsur milyar dolar maliyete rağmen biz misafir ettik, etmeye de devam edeceğiz inşallah" dedi.

Bakan Topçu, Çankırı Valiliğini ziyaretinde yaptığı konuşmada, 64. hükümeti kurmak için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Çok kısa bir süre içerisinde milletin iradesinden yetki almış tek başına bir hükümetin Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletinin yönetimine geleceğini dile getiren Topçu, bu hükümetle terörün kökünün kazınması için yeni konseptlerin oluşturulmasını temenni etti.

Bunların yanında ticaretin, turizmin ve ekonominin daha üst noktalara çıkmasının hedeflendiğini anlatan Topçu, şöyle konuştu:

"Bununla ilgili de çok şükür siyasi bir istikrar, hem terörle mücadelede hem işsizliğin hem istihdamın önünü açacak kanaatini taşıyorum. Gelinen bu noktada, 1 Kasım seçimleriyle ilgili milletin ferasetini ve irfanını da kutluyorum. Yine Türkiye'yi yar başı bir noktadan çekti aldı milletimizin irfanı ve feraseti. İnşallah 64. Hükümet, milletin feraseti ve irfanına uygun, layık bir hizmet üretir. Ülkemizi bulunduğu noktadan Ulu Önder Mustafa Kemal'in ifadesiyle, 'Muasır medeniyetler seviyesine' taşır ve Türkiye küresel dünyada hak ettiği yeri alır."

Topçu, Türkiye'nin küresel dünyada hak ettiği yere geldiğinde sadece Çankırı, Ardahan, Van, Diyarbakır'ın sevinmeyeceğini, Adriyatik'ten Çin Seddi'ne bütün medeniyet coğrafyasının, Türk-İslam dünyasının tamamının, "La İlahe İllallah" diyen herkesin, bütün mazlum milletlerin sevineceğini vurguladı.

Ankara'nın sadece kendisinden ibaret olmadığına işaret eden Topçu, "Bizim resmi sınırlarımız Ardahan'la Edirne arasında ama milletimizin gönlünün sınırları, medeniyet sınırlarımız üç kıtadadır. Kimsenin süper güçlerden beklediği bir şey yok. 2,5 milyon Suriyeli ve Iraklı kardeşimizi 8 küsur milyar dolar maliyete rağmen biz misafir ettik, etmeye de devam edeceğiz inşallah. Mazlum milletler ellerini uzatmış, Türkiye'den bir şeyler bekliyor" diye konuştu. 

Ziyarette Topçu'ya Vali Vahdettin Özcan tarafından yöresel hediyeler takdim edildi. Çankırı Yaran Derneği Başkanı Ahmet Apsarılıoğlu da Bakan Topçu'nun boynuna yaran poşusu taktı. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.