Litvanya Cumhurbaşkanı Graybauskaite Kapadokya Bölgesini Gezecek

Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite, 7 Aralık Pazar günü Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini gezecek.Çeşitli temaslarda bulunmak üzere hafta sonu Türkiye’ye gelecek olan Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite,...

Litvanya Cumhurbaşkanı Graybauskaite Kapadokya Bölgesini Gezecek

banner390
Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite, 7 Aralık Pazar günü Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini gezecek.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere hafta sonu Türkiye’ye gelecek olan Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite, programı kapsamında Pazar günü saat 13.00’te havayolu ile Nevşehir’in Gülşehir ilçesine gelecek. Kapadokya Havalimanı’nda Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan tarafından karşılanacak olan konuk cumhurbaşkanı, daha sonra Kapadokya bölgesinin tarihi ve turistik merkezlerini gezecek.

Kapadokya gezisi sırasında peribacalarının, kayadan oyma kilise ve şapellerin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağları, Zelve Ören Yeri ve Uçhisar’ı gezecek olan Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite, Avanos ilçesine bağlı Özkonak beldesinde bulunan Özkonak Yeraltı Şehri’ni de görme fırsatı bulacak.

Konuk cumhurbaşkanı, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’ın onuruna vereceği yemeğe katıldıktan sonra akşam saatlerinde Nevşehir’den ayrılacak.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.