MHP'nin Niğde mitingi

NİĞDE (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, iktidara geldikleri takdirde işsizlere iş imkanı sağlayacaklarını, yoksul vatandaşların sorunlarını bitireceklerini belirterek, "İnançlı kadrolarımızla yürümeye başladık. Bu yürüyüş,...

MHP'nin Niğde mitingi

banner390

NİĞDE (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, iktidara geldikleri takdirde işsizlere iş imkanı sağlayacaklarını, yoksul vatandaşların sorunlarını bitireceklerini belirterek, "İnançlı kadrolarımızla yürümeye başladık. Bu yürüyüş, korkaklara karşı cesurların yürüyüşüdür, bu yürüyüş ahlaksızlığa karşı namus timsallerinin yürüyüşüdür" dedi. 

Bahçeli, partisinin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın demokrasi ve hukuktan bahsettiğini ve "dünyaya parmak salladığını" ileri sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "milli iradeyi dolandırdığını" öne süren Bahçeli, şu görüşleri savundu:  

"(Demokrasi) diyen Erdoğan, adalet ve ahlaka saldırmıştır, 'demokrasi' diyen Erdoğan herkese tepeden bakmıştır. Soygun ve rüşvetçileri sevk ve idare etmiştir. Cumhurbaşkanlığının saygınlığını taşımayarak emanete hıyanet etmiştir. Milletimizin verdiği görevi, şahsi çıkar ve beklentilerine tahvil etmiştir. Anayasanın çizdiği sınırları iptal etmiş, başkanlık sevdasına düşmüştür. Niğdeli kardeşlerim sorarım size, Türkiye başkanlık sistemine geçsin mi? Rejim ve sistem değişikliği gerçekleşsin mi? Türkiye Cumhuriyeti çöksün mü? Türk milleti bölünsün mü? Bak Erdoğan, Niğde ne diyor, ne söylüyor? Erdoğan, korsan ve karaborsa mitingler yaparak tarafsızlığını yemiş yutmuşsun. Erdoğan başkanlık için çalışmaktadır. Erdoğan, koltuk için çırpınmaktadır. Nasılsa sizlerden gasp ettiği 1 milyar 370 milyon liralık kaçak ve karanlık sarayda rahatına diyecek yoktur. Rüşvet bavulları dolup dolup boşalmaktadır. Devlet kasasına saraydan hortum bağlanmaktadır. Aç gözlülerin eli cebinizdedir, hırsızların eli cüzdanınızdadır. Erdoğan anayasa suçu işleme pahasına hem ahlaken hem de vicdanen milletin verdiği yetkiyi kötüye kullanmaktadır." 

-"Tarım ve hayvancılık kredilerini adaletli dağıtacağız"

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni makam ihdas etmenin peşinde olduğunu iddia ederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Davutoğlu'ndan bahsetmek zaten gereksiz çünkü başbakanlık emin olmayan birisinin elindedir, saray kuklasının işgali altındadır. Türkiye, Erdoğan ve Davutoğlu'nun oyuncağı olmayacaktır zira Türkiye iki bedbahttan çok ama çok büyüktür. Bunlar menfaat peşinde koşarken Niğde'de hüzün hakimdir. Niğdeli vatandaşlarıma verilen sözlerin hiç biri tutulmamıştır. 1996 yılında temeli atılan havalimanı hayal olmuştur ve Niğde hayal kırıklığı yaşamıştır. AKP'nin 2003 yılında verdiği patates tohumları, patates uyuzu hastalığına yol açmıştır ve patates üreticileri perişandır. İthal patates için kolları sıvayan hükümet, Niğde'ye sırtını dönmüştür fakat Milliyetçi Hareket Partisi, patatesi çuvaldan çıkarıp üreticinin yüzünü güldürecek, AKP'yi demokrasi çuvalına sokacaktır."

Bahçeli, tarımsal alanların sulanmasında kullanılan elektrik bedellerinin fahiş fiyata çiftçilere fatura edilmesinin "zulüm" olduğunu, bunun önüne geçeceklerini ifade ederek, ekim arazilerinin sulanmasında kullanılan kuyulara kota konulmasını ve bunların sayaçla takibini de "köylüye yapılan zorbalık" olarak değerlendirdi.

Bunu düzelteceklerini, tarım ve hayvancılık kredilerini adaletli dağıtarak haksızlık ve usulsüzlüğü engelleyeceklerini kaydeden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yıllardır süren Akkaya Baraji kaynaklı şehir ve üniversiteyi pis kokulara boğan açmazı, Bor'un tarım arazilerine zehir yayan arıtma rezaletini dert edinen de yoktur. Milliyetçi Hareket, Niğde için vardır. Ecemiş suyu ile ilgili beklentiyi, otoban yapımı ile ilgili özlemi biliyoruz. AKP sahnenin önünde faiz lobisiyle bitişmiş, arkasında ise milletimizin cebinden aşırılan sofrasından çalınan ekmeğinden bölünen hasılatı para baronlarıyla bölüşmüştür. Erdoğan ve Davutoğlu, çıkar çetelerine, kara paracılarına, ihale mafyalarına, hırsız ve rüşvetçilere varımızı yoğumuzu peşkeş çekmiştir. Bunlar çiftçimizden almış, yandaşlara ikram etmiştir. Bunlar esnafımızdan aşırmış, hesaplarına yatırmıştır. Parayı çalan onlar, borcu ödeyecek olan sizsiniz. Borcu yapan onlar, bedelini ödeyecek olan yine sizsiniz. Biz inançlı kadrolarımızla yürümeye başladık. Bu yürüyüş korkaklara karşı cesurların yürüyüşüdür, bu yürüyüş ahlaksızlığa karşı namus timsallerinin yürüyüşüdür."

-"700 bin insanımıza iş sağlayacağız"

Bahçeli, iktidara geldikleri takdirde işsizlere iş imkanı sağlayacaklarını, yoksul vatandaşların sorunlarını bitireceklerini belirterek, sosyal yardım ve destekleri, refah artışı kapsamında artıracaklarını öne sürdü.

Bahçeli, "İşsiz kardeşlerim, üzülmeyin. Üreten ekonomi programımızla her yıl 700 bin insanımıza iş sağlayacağız, sorunlarınızı bitireceğiz. Yoksul kardeşim, 22 gün daha sabret, senin sorunlarını tamamen bitireceğiz. Bugüne kadar kim, hangi ad altında, hangi tutar ve miktarda yardım alırsa alsın, anasının ak sütü gibi helali olan sosyal yardım ve desteklerden kesinlikle mahrum bırakılmayacaktır. Bu yardımları refah artışı kapsamında artırıp yüzleri güldüreceğiz" ifadesini kullandı.

Muhtaç durumdaki ailelerin bir ferdine iş vereceklerini kaydeden Bahçeli, "İş sağlanıncaya kadar asgari ücretin yarısı kadar, yani 700 lira 'aile desteği' adı altında ödeme yapacağız. 65 yaşını doldurmuş kardeşlerim, rahat olun, size ödenen aylığı 300 liraya çıkaracağız" dedi.

-"Engellilerin aylığı 600 lira olacak"

Bahçeli, hükümet olmaları halinde, muhtaç durumdaki ailelerin aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri "Hilal kart" uygulamasına geçileceğini belirterek, "18 yaşını doldurmuş ve başkasının yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremeyen engellilerimizin aylıklarını 600 liraya, 18 yaş altı engelli aylığını ise 400 liraya çıkaracağız. Aylık almayan, annesi ya da babası veya her ikisi de vefat etmiş evlatlarımızın cebinize her ay 100 lira koyacağız. Yuva kuracak gençlerimize 10 bin lira tutarında, iki yıl vadeli, faizsiz kredi imkanı sağlayacağız" diye konuştu.

-Mitingden notlar

Şehre kara yoluyla gelen Bahçeli, Kemerhisar otoban gişelerinde karşılandı. 

İl merkezine konvoy eşliğinde giren Bahçeli, bir otelde kısa süre dinlendikten sonra miting alanına geçti.

Bahçeli, mitingin ardından kara yoluyla Ankara'ya hareket etti.

(Bitti)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.